04 Temmuz 2014 Cuma 07:32
Sezen Aksu: Kaç asırlık zulme dayanan Alevi kardeşlerime selam olsun

Kardeş Türküler, bu geceki özel konserinde Sezen Aksu ile Ara Dinkjian'ı konuk etti. Sezen Aksu, "Bu da gelir, bu da geçer" türküsünü söyledikten sonra da, "Kaç asırlık zulme dayanan Alevi kardeşlerime selam olsun" sözleri büyük alkış aldı.

Kardeş Türküler'in solistleri, konserin başında, Soma'ya ve Lice'ye selam gönderdi. Türkçe, Kürtçe, Ermenice, Zazaca, Çerkesçe ve Arapça şarkılar ve türküler seslendiren topluluğa, konuk sanatçı Ara Dinkjian da ilk bölümün ortalarında sahneye çıkarak uduyla eşlik etti. Konserin ilk yarısı 1 saat sürdü ve 22.30'da sona erdi.

Konserin ikinci yarısında sahneye Kardeş Türküler ile birlikte Sezen Aksu da çıktı. Sezen Aksu, ilk olarak "Yeniliğe Doğru" adlı şarkısını seslendirdi. Arkasından, Kardeş Türküler ile birlikte sevilen şarkılarını söyledi.

Seyircilerle zaman zaman sohbet eden, zaman zaman da espriler yapan Sezen Aksu, "Biz son derece özgürlükçü, demokratik , baskıcı olmayan bir ortamda değil miyiz? Herkes başkalarının yaşam alanına saygı göstermeli" dedi. 

Sezen Aksu, "Bu da gelir, bu da geçer" türküsünü söyledikten sonra da, "Kaç asırlık zulme dayanan Alevi kardeşlerime selam olsun" dedi. Konserde, Suzan Kardeş de sahneye çıkarak sevilen bir kaç şarkısını seslendirdi.

Gecenin sonunda, Sezen Aksu, Ara Dinkjian ve Kardeş Türküler topluluğu uzun süre alkışlandı. Konseri, HDP Milletvekili Sebahat Tuncel izledi. 

Son Güncelleme: 04.07.2014 15:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
fatma irier 2014-07-04 08:14:36

Marifet mi ,zulme dayanmak acaba...asirlarin zulmune dayandigi icin. Sabrini boyle "alkislarlar" işte,.ne yazimkki..