Şener Şen’e Onur Ödülü

20. Türk-Alman Film Festivali'nde Şener Şen'e Onur Ödülü verildi

Şener Şen’e Onur Ödülü

Almanya'nın Nürnberg kentinde en önemli kültür faaliyeti olarak sayılan ve 22 Mart tarihine kadar sürecek olan 20. Türk-Alman Film Festivali bütün ihtişamı ile başladı. Tafelhalle’de gerçekleşen açılışta sanatçı Şener Şen’e onur ödülünü Belediye Başkanı Ulrich Maly verdi.

Ünlü Yönetmen Yavuz Turgul rahatsızlığı nedeniyle gidemeyince, ödülü temsilcisi Gülengül Arlıer aldı. Uğur Yücel, “Alman sanatçı Hanna Schygulla’ya aşıktım” diyerek ödülünü verdi ve onu kucakladı.

zete'de yer alan habere göre festival Başkanı Adil Kaya ve festival yönetmeni Ayten Akyıldız’ın yıllardır organize ettiği 20.Nürnberg Türk-Alman Film festivalinde Onur konuklarının haricinde, Nürnberg Başkonsolosu Asip Kaya ,Federal Milletvekili CSU’lu Dağmar Wöhrl ve çok sayıda tanınmış davetli hazır bulundu. Ödüller sonrası Şener Şen’in unutulmaz filmi Eşkıya gösterildi.

Şener Şen, Uğur Yücel, Cem Yılmaz ve Anna Schygulla Tafelhalle’ye birlikte geldiler. Sanatçılar dışarda aralarına festival yönetmeni Ayten Akyıldız ve Başkonsolos Asip Kaya’yı alıp birlikte basın mensuplarına poz verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2015, 16:45
YORUM EKLE