Erdoğan’ın hedefinde yine kadınlar: “Anneliği reddeden kadın, eksiktir, yarımdır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadın ve Demokrasi Derneği'nin (KADEM) yeni hizmet binasının açılış törenindeki konuşmasında kadınları hedef aldı

Erdoğan’ın hedefinde yine kadınlar: “Anneliği reddeden kadın, eksiktir, yarımdır”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Anneliği reddeden, evini çekip çevirmekten vazgeçen bir kadın, iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun eksiktir, yarımdır" dedi.

BBC Türkçe haberine göre; Erdoğan, Kadın ve Demokrasi Derneği'nin (KADEM) yeni hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, kadının iş hayatındaki konumunun, anneliğini asla geriye atmaması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması şöyle:

"Çalışıyorum' diye annelikten imtina eden bir kadın, aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Anneliği reddeden, evini çekip çevirmekten vazgeçen bir kadın, iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun, eksiktir, yarımdır. İnsanlığın yarısını oluşturan kadın, anneliğiyle, evinin ve çocuklarının üzerindeki etkinliğiyle, zerafetiyle, estetiğiyle, iç güdüleriyle, sahip olduğu farklılıklarla kadındır. Bu gerçeği bir kenara bırakıp erkekle kadını birbirlerine hasım olarak rakip olarak gören anlayışı kesinlikle reddediyoruz."

Çalışan kadınların anneliğini teşvik için düzenlemeler yapıldığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Üretmek, hayatın her alanında var olmak kesinlikle anneliğe engel değildir. Özellikle çalışan kadınların anneliğini teşvik için çok önemli düzenlemeler yaptık. Teknolojik imkanlar, kadınlarımızın pek çok işi evinden, çocuklarının yanından yürütebilmesine fırsat veriyor. Velhasıl, iş hayatının anneliğin alternatifi haline getirilmesini kesinlikle kabul etmiyorum."


Geçtiğimiz günlerde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Doğum kontrolü de neymiş. Müslüman aile doğum kontrolü kullanmaz" sözleri de kadınların tepkisine neden olmuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2016, 17:19
YORUM EKLE