Yüksekova’daki skandal fotoğrafın çekildiği evin sahibi konuştu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde çekilerek sosyal medyada paylaşılan ve büyük tepki toplayan fotoğrafın çekildiği evin sahibi konuştu

Yüksekova’daki skandal fotoğrafın çekildiği evin sahibi konuştu
Yüksekova’da 13 Mart’ta başlatılan sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar sürerken ilçede bir eve giren jandarma özel harekatçı, bir evin yatak odasına girip fotoğraf çektirdi ve fotoğrafı sosyal medyada paylaştı. Askerin, botlarıyla girdiği yatak odasındaki aynaya rujla, "Aşk Yüksekova'da başka yaşanıyor. Gonyalı Beyşehir" yazdığı fotoğraf büyük tepki toplamıştı.

Fotoğrafın çekildiği evin sahibi Yüksekova Belediyespor takımının sportif faaliyetler hocası Cengiz Uzunköprü skandalla ilgili Yüksekova Haber’e konuştu.

‘TERBİYESİZLİK’

Evinin çarşı merkezinde bulunan bir binanın ikinci katında bulunduğunu belirten Uzunköprü, “O fotoğraf benim evimin yatak odasında çekilmiş. Terbiyesizlik yapmışlar. Evimizin şuan ne durumda olduğunu bilmiyorum. Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet’i aradım, cevap vermedi bana. Benim evimin bulunduğu sokakta hiçbir hendek veya barikat yok. O çirkin yazıyı görünce çok üzüldük. Eşim de olayı nefretle kınıyor. Bu fotoğrafı çeken ve bizim yatak odamıza girerek o yazıyı yazan kişinin annesi babası yok mu? Ayıp değil mi? Demek ki terbiyesiz bir adamdır” dedi.

‘FOTOĞRAFIN İZAH EDİLECEK YANI YOK’

Askerlerin evin kapısını kırarak içeri girmiş olabileceklerini belirten Uzunköprü, “Olayı kınıyorum. Bizler ölümlerden yana değiliz. Evin, malın önemi yok. İnsanlar ölmesin istiyoruz ama bu fotoğrafın da izah edilecek hiç bir yanı yok. Ben 52 yaşındayım. 80’li, 90’lı yıllarda da bu ilçede yaşadım. Hiçbir zaman böyle bir durumla karşılaşmadım” dedi.

‘EVDE ZİYNET EŞYALARI DA VARDI’

Özel harekatçıların evde konaklıyor olabileceklerini söyleyen Uzunköprü, “Evde 20-30 yıllık birikimimle aldığım ev eşyalarım ve eşimin 20-30 bin liralık ziynet eşyaları da vardı. Evden ayrılırken eşim ziynet eşyalarını evde unutmuştu. Evimiz şehir merkezinde ve hendeklerin bulunduğu herhangi bir mahallede bulunmadığı için eve bir şey olmaz diye düşündük. Evin akıbeti hakkında şuan bilgi alabileceğimiz kimse yok. Yetkililer cevap vermiyor” dedi.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM’

Yasak sürdüğü için ilçeye giremediklerini belirten Uzunköprü, “İlk fırsatta olayla ilgili suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 10:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 2 yıl Önce

yeni akit gazetesi iki fotograf yayinlamis;usteki fotograf odanin asil fotografi,yayinladigi ikinci fotograf ise baska bir odanin fotografi,ilk fotografta yasik arkasindaki tahta yada bord beyaz,ikinci yani silahla birlikte yayinladiklari yatak odasindaki yastik arkasi tahta yada bord siyah...lutfen bunu yayinlayiniz

Aleks
Aleks - 2 yıl Önce

insan isyan ediyo