19 Ağustos 2015 Çarşamba 15:00
Türkiye'ye tehdit videosundaki IŞİD'li Bursalı esnaf çıktı

IŞİD tarafından önceki gün yayınlanan ve hem Türkiye'ye hem Erdoğan'a tehditler savrulan videoda konuşan "Abu Ammar" isimli kişi Bursalı esnaf çıktı. Videonun IŞİD'in medya grubundaki 'Türkçe masası' tarafından hazırlandığı belirtiliyor.

Video’da Erdoğna’In görüntüleri geçerken “Bazılarımız sözüne ihanet etti. Hatta bazılarımız kabirlere taptılar, ve Allah'ın kanunlarının dışında kanunlar çıkarttılar” deniyordu.

IŞİD'in Türkçe tehdit videosunda Türkçe konuşan Abu Ammar kod adlı 'IŞİD emiri' Bursalı esnaf çıktı.

Vatan gazetesinde yer alan habere göre 10 gün önce Rakka’da bir grup Türk IŞİD’linin çektiği videoda konuşan 'Ammar', 45 yaşında, 3 çocuğu ve eşiyle Rakka'da yaşıyor. Solunda oturan "Ebu Cerrah" Artvinli, sağındaki "Ebu Abdullah" ise Hataylı!

‘2 BİN TÜRK IŞİD’Lİ VAR’

Türk IŞİD’li "Ebu Yusuf", çektikleri videoyu ise şöyle anlattı: "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye ve PKK’ya desteğini anlatmak ayrıca Türk halkına bir mesaj yollamak için bu videoyu hazırladık. IŞİD lideri Bağdadi’den bu konuda emir almadık. Bizim kendi tasarrufumuz. Daha büyük bir video hazırlanıyor. Yakında o da çıkar inşallah. Videoyu hazırlayan ekibin adı, Hayat Medya Türkçe Masası. Rakka’da Türk bölükleri var. Biz zaten Türkiye ile ilgili politikaları sürekli görüşüyoruz. Ona göre politikamızı belirliyoruz. Bağdadi bu tür işlere karışmaz. Suriye’de 2 bine yakın ailesiyle beraber gelen Türk yaşıyor. Ayrıca Türklerin oluşturduğu askeri bölükler de var." (Kaynak: Vatan)

Son Güncelleme: 19.08.2015 15:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.
Avatar
dimitri 2015-08-19 16:39:55

aslina bakalim rumelili mi kafkasyali mi neden bu kadar radikal acaba insan anlamiya calisiyo

Avatar
şamil kafkas 2015-08-19 15:19:59

seçimler var ya bu vieo düzmece rte ye kendi esnafından yalakalık.