Sibel Çapraz “tedavi edilecek” denilerek sürgün edildi

Yüksekova'da zırhlı araçtan açılan ateşle ağır yaralanan ve ardından tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne gönderilen Sibel Çapraz, “tedavi edilecek” bahanesiyle Menemen’e sürgün edildi

Sibel Çapraz “tedavi edilecek” denilerek sürgün edildi
Hakkâri İl Belediye Meclis Üyesi Sibel Çapraz, 27 Kasım 2015 tarihinde Yüksekova'da zırhlı araçtan açılan ateşle ağır yaralanmıştı. 

15 ameliyat geçiren Sibel Çapraz, tedavisi devam ederken 3 Mart'ta "örgüt üyeliği" ve "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" iddialarıyla tutuklandı. 

Çapraz, yaklaşık beş aydır kaldığı ve tedavisinin engellendiği Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nden apar topar İzmir Menemen R Tipi Cezaevine sürgün edildi.

‘ÇOK ENDİŞELİYİZ!’

Sibel Çapraz’ın ablası Kendi Çapraz, Sibel’in İzmir’e gitmemek için dilekçe verdiğini belirterek, “Sözde tedavisi gerçekleşebilsin diye oraya götürmüşler. Sibel’in 3 ay fizik tedavi görmesi gerekiyor. Kardeşim sağ kolunu kullanamıyor. Menemen Cezaevi’nde ise bildiğimiz kadarıyla tek kadın tutsak Sibel’miş. Orada ona yardımcı olabilecek kimse yok. Biz Sibel’in burada teşekküllü bir hastanede tedavi görmesini isterken ona ceza üstüne ceza verdiler. Gerçekten çok endişeliyiz” dedi.

Kaynak: JINHA

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2016, 19:36
YORUM EKLE