14 Kasım 2016 Pazartesi 13:28
ÖHD: Levent Pişkin yalnız değildir

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kanunu kapsamında kapatılan 370 dernek arasında bulunan Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD), gözaltına alınan Avukat Levent Pişkin’in Bursa’ya gönderilmek üzere emniyette tutulduğunu açıkladı.

Açıklamada Pişkin’in, bir Alman dergisi aracılığıyla HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın propagandasının yapılacağı gibi bir suçlamayla gözaltına alındığı belirtildi ve hedef göstermelerin ‘iktidarın klavye başı tetikçileri’ ve bizzat cumhurbaşkanı tarafından yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada, “Levent Pişkin ÖHD’nin aktif bir çalışanı, LGBTİ aktivisti ve insan hakları savunucusudur. Biz şafak baskınlarına, gözaltılara ve tutuklamalara boyun eğmedik bundan sonra da boyun eğmeyeceğiz” sözleri yer aldı.

ÖHD’nin mühürlendiğini hatırlatan avukatlar, kapatmanın ardından tutuklamaların da başladığını aktardı.

Siyasi soykırımlara boyun eğmeyeceklerini “Devrimci avukatlar onurumuzdur, Kürt halkının avukatlığını büyük bir onur ile bugüne kadar yaptığımız gibi yapmaya devam edeceğiz” sözleriyle aktaran ÖHD, Levent Pişkin’i yalnız bırakmayacaklarını, bunun için mücadele edeceklerini belirtti.

(Kaynak: Evrensel)

Son Güncelleme: 14.11.2016 20:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.