Muş Valiliği, öldürülmüş, çıplak haldeki PKK’li kadın fotoğrafının gerçek olduğunu doğruladı

Muş Valiliği, fotoğrafın gerçek olduğunu ve Varto’da çekildiğini doğruladı

Muş Valiliği, öldürülmüş, çıplak haldeki PKK’li kadın fotoğrafının gerçek olduğunu doğruladı

Muş Valiliği, dün geceden bu yana sosyal medyada yer alan başında üç erkeğin durduğu çıplak kadın ceset fotoğrafının gerçek olduğunu ve Varto’da çekildiğini doğruladı.

Dün akşam internete sızan fotoğrafta, yere yüzükoyun yatırılmış çıplak bir kadın cesedi görülüyor, başında duran üç erkeğin de özel harekat görevlisi olduğu iler sürülüyordu. Fotoğraftaki kadının 10 Ağustos’ta Varto’da güvenlik güçleriyle gerçekleşen çatışmada hayatını kaybeden ‘Ekin Van’ kod adlı PKK üyesi Kevser Eltürk olduğu ortaya atılmıştı.

Muş Valiliği, bugün internet sitesinden yazılı bir açıklama yaparak, sosyal medyada böyle bir fotoğrafın yayınlandığının tespit edildiğini, görüntüleri çeken, yayınlayan ve sosyal medyaya servis edenler hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, “10.08.2015 tarihinde İlimiz Varto İlçesi kırsalında güvenlik güçlerimiz ile girdiği çatışma neticesi etkisiz hale getirilen PKK terör örgütü mensubu bayana ait bazı görüntülerin sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandığı tespit edilmiştir. Kamuoyu ve Valiliğimizce kabul edilemeyecek şekildeki bu görüntüleri çeken, yayınlayan ve sosyal medya’ya servis eden kişi veya kişiler hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Açıklamada isim verilmese de PKK’lı kadının 10 Ağustos’ta Varto’daki çatışmada hayatını kaybettiği bilgisinin vermesi, PKK’lı kadının Kevser Eltürk olduğu iddiasını doğrulamış oldu. (Diken)

İlgili Haber: 'Fotoğrafın Kevser Ertürk'e ait olduğunu düşünüyoruz'

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2015, 17:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
a...z
a...z - 3 yıl Önce

Oluye sevinmek ne zaman insanlara yakisir bir hal aldi kim olursa olsun irkin dilin dinin bi onemiyok bence biraz insan olun. Kendinizi yoklayin bay gldn ve osmanli...

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

kürdistan jiteme mezar olsun

amed
amed - 3 yıl Önce

belki çıplak saldırmıştır olamaz mı?

osmanlı
osmanlı - 3 yıl Önce

dimitri.... sana birimi dokundu jitemden :)) pek bi içten yazmışsın :) bırakın bu .çığırtkanlıkları da..adam olun adam...daha adınızı söyleyemiyodunuz düne kadar..medeniyet görünce adammı oldunuz siz?

zana
zana - 3 yıl Önce

böyle bir rezaletten hoşnut olan şizofrenileşen bir grup var lanet olsun size ve sizin gibi düşünenlere

fatma
fatma - 3 yıl Önce

inss annaniza baciniza da boyle yaparlarda ozaman onunda bi kadin bi. can oldugunu anlarsiniz

Msfr
Msfr - 3 yıl Önce

Senin baba mesleğin mezarcilik belli JİTEM ise mezarcı terbiyecisi bunu çok iyi bilirsiniz siz

gldn
gldn - 3 yıl Önce

Türk düşmanı olan herkese bu az bile hepinizin sonu bu olur inşAllah