HDP'nin Diyarbakır mitingine yönelik saldırıya gizlilik kararı!

Karartma gecikmedi

HDP'nin Diyarbakır mitingine yönelik saldırıya gizlilik kararı!

Dört kişinin hayatını kaybettiği, 400’e yakın kişinin yaralandığı HDP'nin Diyarbakır mitingine yönelik bombalı saldırıyı araştıran Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma hakkında gizlilik kararı verilmesi için başvuru yaptı. diken'deki habere göre, Başvuruyu değerlendiren nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, soruşturma dosyasının tamamı için gizlilik kararı verdi.

Ayrıca Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, bombalı saldırıyla ilgili soruşturmanın gizliliğinin ihlal edilmesi nedeniyle bir muhabir ve bazı kamu görevlileri hakkında da soruşturma açtı. Başsavcı Ramazan Solmaz, soruşturmanın şeffaf olarak sürdürülmesi konusunda irade gösterdiklerini, ancak soruşturmanın selametini etkileyecek bazı bilgilerin basında yer alması üzerine gizlilik kararı almak zorunda kaldıklarını söyledi.

Solmaz, olayın çok yönlü olarak araştırıldığını, şüphelinin bağlantılarının incelendiğini ve soruşturmanın devam ettiğini belirterek, aşamalar hakkında kamuoyuna zaman zaman bilgi verileceğini kaydetti.

BİR ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Öte yandan saldırıyı düzenlediği iddiasıyla Gaziantep’te yakalanan şüpheli O.G. dün gece çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı. Gözaltı süresinin dolmasının ardından adliyeye sevk edilen O.G.’nin Sulh Ceza Hakimliği’ndeki sorgusunda suçunu kabul ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 17:51
YORUM EKLE