02 Mart 2015 Pazartesi 13:30
'Güvenlik Paketi' ve 'çözüm süreci' gündemdeyken TSK'dan Hakkari ve Tunceli'de 'muharebe' tatbikatı

Muhalefetin karşı çıktığı "İç Güvenlik Paketi"nin görüşmeleri ve çözüm sürecine ilişkin görüşmeler sürerken, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Hakkari ve Tunceli'deki komando ve sınır birliklerinde "sabır, irade ve mukavemet", "intikal ve temasta harekat tarzı", "meskun mahallerde muharebe" ve "teröristle mücadele harekatına yönelik arazi" tatbikatları gerçekleştirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bazı faaliyetlerine ilişkin bilgi verildi. Buna göre, Hakkari'deki Dağ ve Komando Tugay Komutan Yardımcılığı'nca 22-23 Şubat'ta, "Sabır, İrade ve Mukavemet Tatbikatı" yapıldı.

Tunceli'deki 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı 17-18 Şubat'ta, Şehit Albay Suat Karadağ Kışlası'nda, "İntikal ve Temasta Harekat Tarzı Tatbikatı" gerçekleştirdi. Komutanlık, 24 Şubat'ta ise aynı kışlada "Meskun Mahallerde Muharebe Tatbikatı"nı icra etti.

2'nci Hudut Tugay Komutanlığı harekat komutasındaki 1'inci Komando Tugayı 2'nci Komando Tabur Komutanlığı ise 9-15 Şubat'ta Hakkari'nin Çukurca ilçesi Kavuşak, Baski ve Işıklı bölgelerinde "Teröristle Mücadele Harekatı'na yönelik arazi tatbikatı" yaptı.

Son Güncelleme: 02.03.2015 13:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.