25 Mart 2011 Cuma 12:23
Bunlar örgüt malzemesi!

Sincan F Tipi Cezaevinde kalan hükümlü Erol Zavar’ın, cezaevi kantininde kırmızı kalem, renkli
kağıt gibi malzemelerin satışının yapılmamasına ilişkin başvurusunu değerlendiren Ankara İnfaz Hakimliği, "Bu tür malzemelerin örgütsel doküman, bayrak ve sembol yapımında kullanıldığı" gerekçesiyle şikayetin reddine karar verdi.

Ankara 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tutuklu-hükümlülerinden gazeteci Erol Zavar, Ankara İnfaz Hakimliğine dilekçeyle başvurarak, kırmızı kalem, renkli kağıt, mektup zarfı gibi kırtasiye malzemelerinin kurum kantininde satılmadığını yönünde şikayette bulundu.

Ankara İnfaz Hakimliği, Zavar’ın şikayetini değerlendirdi.

Görüşü sorulan Cumhuriyet savcısı, Zavar’ın başvurusunun reddedilmesini istedi.

Cezaevi idaresi de İnfaz Hakimliğine konuya ilişkin görüşünü yolladı. Cezaevinden gönderilen cevapta, kurum kantininde kağıt, siyah kurşun kalem, siyah ve mavi pilot kalem ve tükenmez kalem ile çeşitli ebatlarda mektup zarfı satıldığı, bunlar dışında kırmızı tükenmez kalem, kırmızı kurşun kalem, renkli
kağıt ve daksil gibi malzemelerin ise terör örgütü mensubu hükümlüler tarafından örgütsel içerikli yazı, doküman ve örgüte ait sembol ve bayrak yapımında kullanıldığı bilgisini verdi.

Ankara İnfaz Hakimliği, Zavar’ın şikayet talebinin reddine karar verdi. Hakimliğin kararında, "Kurum idaresinin işleminin güvenlik nedeniyle yapıldığı, usul ve yasaya uygun olduğu ve şikayeti gerektirecek bir durumun olmadığı" ifade edildi.
Zavar, bu karara, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi nezdinde itirazda bulundu. Mahkeme, itirazı reddetti.

 

Vatan

Anahtar Kelimeler:
Bunlar örgüt Malzemesi!
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.