Bakan protestosundan sonra DHKP-C'li ilan edilen emekli öğretmen konuştu

Ölen asker damadımın kardeşiymiş

Bakan protestosundan sonra DHKP-C'li ilan edilen emekli öğretmen konuştu

Asker cenazesinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nu protesto ettikten sonra “havuz medyası” olarak adlandırılan AK Parti yanlısı yayın organlarında  DHKP-C'li ilan edilen Mehmet Şenol BirGün'e konuştu: "Ölen asker damadımın kardeşiydi. ÖDP Buca eski İlçe Başkanı ve Eğitim-Sen eski Şube Başkanıyım. İktidar medyası beni yalan yanlış bilgilerle hedef göstermiştir."

Bursa'daki asker cenazesinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nu protesto eden yurttaşların arasında yer alan Mehmet Şenol, Sabah gazetesi ve A Haber tarafından DHKP-C'li ilan edilerek hedef gösterildi.

Sabah gazetesi Şenol'un Twitter hesabı üzerinden Mahir Çayan ve arkadaşlarının yaşamını yitirdiği Kızıldere ile ilgili paylaşımlarını göstererek "Vatandaş gibi gösterilen provakatör Mehmet Şenol DHKP-C'li çıktı. Twitter hesabından DHKP-C'yi destekleyen paylaşımlarda bulunan Mehmet Şenol, terör örgütlerine ve asker katili örgüt militanlarına övgüler yağdıran mesajlar gönderdiği öğrenildi" ifadeleriyle bir haber yaptı.

Yine Cumhurbaşkanının damadına ait olan A Haber de "o provokatör DHKP-C'li çıktı" başlığıyla konuyu ekranlara taşıdı.

"BİZİ PROTESTO EDEN HERKES TERÖRİSTTİR ALGISI YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Sabah'ın hedefindeki ÖDP eski Buca ilçe başkanı emekli öğretmen Mehmet Şenol BirGün'e konuştu. Cenazesi kaldırılan asker Bahadır Aydın'ın akrabası olduğunu söyleyen Şenol, protesto anını "Camiye geldik. Cenaze namazında Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nu ön sırada görünce tepki gösterdim. Bütün yaşananların sorumlusu olarak gördüğüm siyasi hareketin mensubu ön sıraya yerleşmişti. Kendisinin 'başkan seçsek bu kaos yaşanmazdı' laflarını hatırlattım ve 'daha ne kadar kan dökeceksiniz' diye sordum" sözleriyle anlattı.

Şenol şöyle devam etti; "Tepkim üzerine cenazede bulunan kitle de çok yoğun protestoya başladı. Su şişesi, bozuk para fırlatmaya başladılar. Korumaları da bakanı alıp kaçırdı."

Sabah ve diğer iktidar gazetelerinin kendisine DHKP-C'li dediğini söyleyen Şenol, "DHKP-C ile ilgim yok. ÖDP üyesiyim, Haziran Hareketi içerisindeyim" dedi.

Şenol, "İktidar medyası bu tip haberlerle 'normal yurttaş bize tepki göstermez, halk bize tepki göstermiyor' algısı yaratmaya çalışıyor. Ben orada bakana kendi sözlerini hatırlattım. Tepki gösteren herkesi terörist ilan ediyorlar. İnsanların ailelerini düşünmeden hedef gösteriyorlar. Her türlü hukuki yola da başvuracağım" ifadelerini kullandı.

 Şenol, yandaş medyanın 'şehit yakını değil' haberlerine yine sosyal medyadan asker Bahadır Aydın'la birlikte çekilmiş fotoğraflarını paylaşarak yanıt verdi. (BirGün)


Mehmet Şenol’un kızı da twitter hesabından şu mesajları paylaştı:


Ne olmuştu. İşte cenazedeki o protesto görüntüleri:Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2015, 21:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Can Cantürk
Ali Can Cantürk - 3 yıl Önce

Kürtsen pkk lı aleviysen dhkpc sın bu ülkede.

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

izmir icin kanton lazim