22 Aralık 2013 Pazar 02:31
Ağaoğlu'na Time dergisinden ilginç benzetme

Dünyaca ünlü haftalık dergi Time Türkiye'deki yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonucu yaşanan gelişmeleri başrolünü Kevin Spacey'nin oynadığı House of Cards dizisine benzetti. Yazıda Ali Ağaoğlu için de ilginç benzetmeler yapıldı.

Time dergisinde gazeteci Piotr Zalewsky'nin kaleme aldığı yazıda Türkiye'de gündeme damgasını vuran rüşvet ve yolsuzluk soruşturması ilginç benzetmelerle anlatıldı.

'Türkiye'nin House of Cards anı' başlıklı yazıda Türkiye'de yaşananlar başrolünü Kevin Spacey'nin oynadığı House of Cards dizisine benzetildi. ABD'de geçen dizi kurgusal bir hikayeyle politik yaşamda yaşanan ihanetleri anlatıyor.

BİRAZ CRAZY EDDIE, BİRAZ GATSBY BİRAZ DA TRUMP

Zalewsky'nin benzetmeleri bununla da bitmiyor. Dergi Ali Ağaoğlu'nu "biraz Crazy Eddie, biraz Gatsby, biraz da Trump" diye tanıtırken Forbes zenginler listesinde 527'nci sırada olduğuna dikkat çekiyor.

Derginin Ağaoğlu'nu benzettiği Crazy Eddie 70'li yıllarda özellikle renkli televizyon reklamlarıyla servet yaratan elektronik mağaza zinciriydi.

Gatsby ile de Scott Fitzgerald'ın Muhteşem Gatsby romanındaki Jay Gatsby karakterine atıfta bulunuldu. Ağaoğlu aynı zamanda renkli bir işadamı olan emlak kralı Donald Trump'a da benzetildi.

Makalede Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kanal İstanbul" sunumu sırasında Ali Ağaoğlu ile yaşadığı ilginç diyalog da yer aldı. Makalede Başbakan Erdoğan'ın şakayla karışık Kanal İstanbul sunumunun ardından 'Ağaoğlu belki de bu işe girersin' dediği hatırlatıldı.

Son Güncelleme: 23.12.2013 12:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.