22 Aralık 2012 Cumartesi 15:01
Duman'ın 'Lem yelid...'i üniversiteye giremedi!

İhlas Suresi'nin ayetlerini değiştirerek şarkısında yer verdiği iddiasıyla tepki gösterilen "Duman" adlı müzik grubunun Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) vereceği konser iptal edildi.

SDÜ Rock Grubu Topluluğu tarafından yapılan yazılı açıklamada, 26 Aralık Çarşamba günü düzenlenecek konserin iptal edildiği açıklandı.

Konser için bilet alan kişilerin ücretlerinin 24-28 Aralık tarihleri arasında iade edilebileceğinin bildirildiği açıklamada, şu ifadeler yer verildi:

"Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan Duman Konseri yine bir önceki 'rezil' sebeplerden dolayı iptal olmuştur. Bu konuda siz de eminsiniz ki anlaşılmak istenmeyeceğini bildiğimiz için buraya paragraflar dolusu yazı yazmamızın hiç bir anlamı olmayacaktır. Biletleri olan sanatseverlerin bilet iadelerini SDÜ Rock Topluluğu Kulüp odasından iade edebilmeleri mümkündür.”

"DUMAN'SIZ HAVA SAHASI İSTİYORUZ" DENİLMİŞTİ

SDÜ'den bir grup öğrenci, "Duman" adlı rock grubunun Isparta'da konser vermesine tepki amacıyla eylem düzenlemiş ve konserin iptal edilmesini istemişti. 

26 Aralık'ta düzenlenecek ''Duman'' grubunun konserine tepki göstermek amacıyla Belediye İş Hanı önünde toplanan grup, ''Duman'sız hava istiyoruz'' ve İhlas Suresi'nin yazılı bulunduğu pankart açmıştı.

Burada grup adına basın açıklamasını okuyan üniversite öğrencisi Haluk Gürsoy, dünyanın değişik yerlerinde Müslümanlara yönelik karalama kampanyaları yapıldığını ifade ederek, ''Türkiye 'de gençliğin peşinden sürüklenip gittiği rock grubu olan Duman da bu yanlışa düşmüş ve albümünde bulunan ''Rezil'' adlı parçasında İhlas Süresi'nin 'Lem yelid velem yuled' olan 3. Ayetini 'Lem yelid ve löp yutar' olarak değiştirerek şarkı yapma densizliğini gösterdi'' diye konuşmuştu.

Son Güncelleme: 08.08.2013 19:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.