İDO yeni fiyatları açıkladı

Sabit fiyat sistemine geri döndü…

İDO yeni fiyatları açıkladı

Esnek fiyat politikası nedeniyle büyük eleştirilere maruz kalan İDO tekrar sabit fiyat sistemine döndü.
İDO'nun gemilerindeki Economy-Eco Plus ve Business ayrımı ise devam edecek. Ayrıca fiyatlar hafta içi ve hafta sonu olmasına göere de farklılık gösterecek.

 

Yenikapı-Bandırma hattında hafta içi şöför dahil araç fiyatı 124 lira olarak belirlenirken, Yenikapı-Bursa 99 lira oldu. Aynı hatlarda araçsız geçişler de 39 TL ve 24 TL olarak belirlendi.

 

İDO Yönetim Kurulu Murahhas Azası Önder Sezgi, kararın İDO’nun dış hatlarda uyguladığı esnek fiyatlandırmanın karmaşıklığa ve yüksek fiyatlara yol açtığı yönünde yolculardan gelen eleştiriler üzerine alındığını ifade eti. Sezgi, yeni fiyat düzenlemesiyle ilgili şöyle dedi:

 

"Yolcu ve araç taşımacılığında her biri 3’er ayrı fiyat içeren sınıfların sayısını 5’ten 3’e indirecek ve her sınıfta sadece tek bir fiyat yer alacak şekilde önemli bir basitleştirmeye gidiyoruz. Ayrıca, yine yolcularımızdan gelen talepler doğrultusunda araç ve şoför için ayrı ayrı bilet düzenlenmesi uygulamasına son verme kararı aldık. Bununla ilgili teknik çalışmalar tamamlandığında araç ve şoför için yine tek bilet düzenliyor olacağız. Düzenleme yaz sezonunun sonuna kadar geçerli olacak."

 

İşte yeni fiyatlar!

 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2012, 13:44
YORUM EKLE