Roma ve Vatikan'da önlemler arttırıldı

Belçika'da patlayan bombadan sonra İtalya'da düzenlenecek olan Paskalya kutlamaları için Roma ve Vatikan'da üst düzey güvenlik önlemleri alındı

Roma ve Vatikan'da önlemler arttırıldı

Paskalya Bayramı öncesinde İtalya'nın başkenti Roma ve Vatikan'da güvenlik önlemleri artırıldı.

İtalyan basınına yansıyan haberlere göre, Brüksel'de düzenlenen saldırıların ardından hafta sonu kutlanacak Paskalya Bayramı dolayısıyla Roma ve komşusu Vatikan'a çok sayıda insanın akın edecek olması, başkenti alarma geçirdi.

Papa Francis'in, Paskalya Yortusu kapsamında bazı ayin ve dini ritüellerini gerçekleştireceği Kolezyum, Aziz Petrus Meydanı başta olmak üzere pek çok hassas noktada ek güvenlik tedbirlerinin alındığı, kontrollerin artırıldığı ve güvenlik planlarının gözden geçirildiği belirtildi. Özellikle yarın Kolezyum'un önünde yapılacak ‘Haç Yolu' (Via Crucis) ayini öncesinde dünyaca ünlü antik amfi tiyatronun çevresindeki alan sıkı denetime alınırken, metal dedektörler ve patlayıcı madde uzmanı köpeklerle etkinlik öncesi ve sırasında kontrollerin yapılacağı ifade edildi.

ASKER SAYISI ARTACAK

Roma sokak ve meydanlarında halihazırda görev yapan 2 bin 200 askere, son tedbirler çerçevesinde 200 kadar daha askerin ekleneceği kaydedildi.


Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 22:38
YORUM EKLE