IŞİD, Hz. Yunus türbesini dinamitle havaya uçurdu

IŞİD, Musul'u yıkmaya devam ediyor...

IŞİD, Hz. Yunus türbesini dinamitle havaya uçurdu

Geçtiğimiz 10 Haziran'dan beri Irak'ın 2. büyük kenti Musul'un kontrolüne ele geçiren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), kenti yıkmaya devam ediyor.

Daha önce Musul, Telafer ve Kerkük'te din adamlarına ait türbeleri ve Şii camilerini dinamit kullanarak patlatan IŞİD, bu kez Musul'da peygamber Hz. Yunus'un türbesi olarak bilinen tarihi mekanı aynı yöntemi kullanarak havaya uçurdu.

Müslümanlar ve Hristiyanlar için de kutsal sayılan Yunus Peygamber türbesinin patlatılması Irak'lılar arasında tepkiye neden oldu.

134 hicri yılında yapılan cami her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyordu. Türk hacılar kutsal topraklara giderken burayı ziyaret etmeyi hacca tamamlayıcı bir ibadet olarak görüyorlardı. 2010 haziranında caminin yakınında bir bomba patlaması sonucu dış duvarı zarar görmüştü. (Radikal)

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2014, 20:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
orijinal
orijinal - 4 yıl Önce

...bunu yapanların Allah belasını tez zamanda versin inşallah. bu işid midir ne karın ağrısı örgütün müslüman olmadığının kanıtıdır. kendi fikrim, bunlar müslüman görünümlü siyonistler veya CIA ajanlarıdır.