28 Ocak 2016 Perşembe 16:06
BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon İsrail’i terörist ilan etti
İsrail’in uluslararası hukuka ve Birleşmiş Milletler (BM) anlaşmalarına karşı gelerek Filistin topraklarını işgal ettiğini savunan BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, “Hiçbir şey terör için gerekçe gösterilemez. İsrail, işgal ettiği topraklardan bir an önce çekilmeli” dedi.

Dün BM Güvenlik Konseyi’nde, ‘Filistin Halkının Devredilemez Hakları’ konulu toplantıda konuşan Ban Ki-moon, İsrail’in yerleşim politikasının uluslararası hukuka göre yasadışı olduğunu ve iki devletli çözümü yok etme tehdidi taşıdığını söyledi.

Toplantıda, BM’nin diplomatik geleneklerine göre alışılandan sert bir dille İsrail’i eleştiren BM Genel Sekreteri, sözlerine şöyle devam etti: 

“Açık olalım. Hiç bir şey terör için gerekçe gösterilemez. Hiç bir şey masum insanların hedef alınmasını haklı kılmaz. Bu şiddete bir son verildiğini görmek istiyoruz. Filistin halkı yarım yüz yıldır işgal altında yaşamakta. Bu durumu kınayan ifadeleri yarım yüz yıldır duymaktayız. O zaman ki çocuklar artık dede-nine olma çağına geldi. Ama hayat değişmedi.”

(Kaynak: Diken)

Son Güncelleme: 28.01.2016 16:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderene aittir.