Grev devam ederken THY'de kaza meydana geldi

Grevdeki Hava-İş yetkilileri, 'THY'nin eğitimsiz personelleri çalıştırdığını' söylemişti...

Grev devam ederken THY'de kaza meydana geldi

Türk Hava Yolları'nın (THY), İstanbul-Kahire seferini yapmak için son hazırlıklarını yapan yolcu uçağına dün saat 17.30'da DO&CO şirketine ait ikram yükleme aracı çarptı.

Kaza sonucu uçağın arka bölümdeki ikram kapısında hasar meydana geldi. Kaza sonrası uçak seferden çekilirken, yolcular başka bir uçakla Kahire'ye gönderildi.

HAVA-İŞ, 'UÇUŞ GÜVENLİĞİNİ RİSKE ATACAK UYGULAMALAR' OLDUĞUNU BELİRTMİŞTİ

Hava-İş üyesi işçilerin THY grevi devam ederken, grev sürecinde yapılan açıklamalarda, THY yönetiminin “Grev de olsa uçuşlar devam edecek” açıklaması tepkiyle karşılanmış; ve THY'nin grev yapılan bir işyerinde uçakları kaldırmaya çalışmasına tepki gösterilmişti.

Hava-İş Genel Sekreteri Mustafa Yağcı da THY’nin ilk günde “grev başarısız oldu” görüntüsü vermek için çabaladığını ve bunun için uçuş güvenliğini riske atacak uygulamalara giriştiğini söylemişti.

Henüz eğitimini tamamlamamış ve uçuş operasyonuna katılmaması gereken personellerin uçuşa alındığını, part time çalışan birçok personelin benzer şekilde uçuşa alındığını söyleyen Yağcı, bu personelin kaydı olmadığı için sayısı hakkında bir bilgilerinin olmadığını belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 14:05
YORUM EKLE