İdil’de zırhlı aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren 7 yaşındaki Mihraç Miroğlu’nun annesi Nazife Miroğlu, zırhlı araçların sokak aralarındaki hız ve keyfiliğine tepki göstererek "Bunu yapmaya hakları yok. Her defasında canımızı yakıyorlar" dedi. 

Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi’nde dün zırhlı aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden 7 yaşındaki Mihraç Miroğlu'nun annesi Nazife Miroğlu, olay anını ve sonrasını Mezopotamya Ajansı'ndan Müjdat Can- Zeynep Durgut'a anlattı. 

Evde olduğu sırada komşularının sesleniş ve yakarışlarıyla aşağıya indiğini belirten anne Miroğlu, “Çocuğuna zırhlı araç çarpmış” denilmesiyle olay yerine gittiğini söyledi. Evlerinin hemen altındaki sokağa inen anne olay yerinin zırhlı araçlarla ablukaya alındığını ve çocuğunu göremediğini ifade etti. Anne Miroğlu, “Ben onlara 'oğluma kim bunu yaptı' diye soramadan taksiyle beni hastaneye götürdüler. Orada da çocuğumu bana göstermediler” dedi.

Zırhlı araçların sokak aralarında sürat yapması ve keyfi hareket etmelerine de tepki gösteren anne Miroğlu, “Araçlarla hızlı gitmesinler. Çocukları ezmesinler. Bunu yapmaya hakları yok. Her defasında içimizi yakıyorlar” diye belirtti.