Türk pop müziğinin efsane ismi Zerrin Özer 2009’da son albümü ‘Emanet’i çıkarmış, ardından kariyerine uzun aralıklarla yayınladığı teklilerle devam etmişti. Zerrin Özer tam 14 yıl sonra tekrar bir albüm için girdiği stüdyoda ünlü iletişimci Özgür Aras ile buluştu.

Dinamik ve popüler müziğin trendlerini yakalayan bir albüm yaptığını söyleyen Zerrin Özer “Z kuşağı ve bizim kuşak bu yaz benim şarkılarımla beraberiz” dedi. Özer, Mustafa Arapoğlu ile yaptığı şarkıları, meslek hayatına ilk defa kendisi ile çalışarak başlayan Özgür Aras’a dinletti.

Stüdyoda ziyaret ettiği Zerrin Özer ile bir karesini sosyal medyada paylaşan Özgür Aras “Stüdyoda Zerrin Özer ile olmayı özlemişim. Şarkılarına bayıldım. Hele bir çıkış parçası var ki herkesi dans ettirecek. Şarkıların sahibi Mustafa Arapoğlu’yla da tanıştım. Şarkıların sözleri dilimde.” dedi.

Zerrin Özer kimdir?

Zerrin Özer, Türk müziğinin ünlü pop ve arabesk sanatçılarından biridir. 1957 yılında İstanbul'da doğan Zerrin Özer, müzik kariyerine genç yaşlarda adım atmış ve kısa sürede popülerlik kazanmıştır.

Sanatçı, müzik hayatına 1973 yılında yayımladığı "Gönül İster" adlı albümüyle başladı. O dönemden itibaren birçok başarılı albüm çıkaran Zerrin Özer, pek çok hit şarkıya imza attı. Müziğinde pop ve arabesk tarzlarını başarılı bir şekilde harmanlayan sanatçı, güçlü ve duygusal yorumuyla dinleyicilerinin kalbini kazandı.

Zerrin Özer'in tanınmış şarkıları arasında "Sev Dedi Gözlerim", "Küllenen Aşk", "Kopardılar Bizden", "Aşkın Mavi Perdesi" ve "Hepsi Aşktan" gibi pek çok unutulmaz parça bulunmaktadır. Ayrıca, Zerrin Özer sinema filmlerinde de oyunculuk deneyimi yaşamıştır.

Kariyeri boyunca birçok ödül kazanan Zerrin Özer, Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Sanatçı, güçlü sesi ve sahne performansıyla uzun yıllar boyunca Türk müzikseverlerin beğenisini kazanmıştır.