Ertan ve Geveri'nin dokunulmazlıklarının kaldırılması talebinde bulunulan fezlekeler, TBMM Başkanlığına sunulmak üzere Adalet Bakanlığına gönderildi

Van'da çeşitli tarihlerde yaptığı konuşmalar nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile HDP Van milletvekilleri Adem Geveri ve Bedia Özgökçe Ertan hakkında fezleke hazırlandı.

Gözden kaçırmayın

HDP'li 21 kadın vekilden Soylu'ya: Kolluğun karıştığı kaç istismar, tecavüz ve cinayet işlendi? HDP'li 21 kadın vekilden Soylu'ya: Kolluğun karıştığı kaç istismar, tecavüz ve cinayet işlendi?

Van Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan fezlekelerde, Yüksekdağ'ın, Van'da katıldığı televizyon programlarında yaptığı açıklamalarda, "Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılamak, "Cumhurbaşkanına hakaret" ettiği iddiasında bulunuldu.

Van milletvekilleri Geveri ve Ertan'ın da katıldıkları gösteri nedeniyle "Kanuna aykırı toplantı, gösteri ve yürüyüş düzenleme, yönetme ve bunların hareketlerine katılmak" suçlandıkları ifade edildi.

Ertan ve Geveri'nin dokunulmazlıklarının kaldırılması talebinde bulunulan fezlekeler, TBMM Başkanlığına sunulmak üzere Adalet Bakanlığına gönderildi.