Yıldız Tilbe yalnız değil!

Son dönemdeki krizin fitili 12 Haziran’da üç İsrailli’nin Batı Şeria’da “kaybolması” ile başladı.

Biri 19 yaşındaydı. Adı Eyal Yifrah’dı.

Diğer ikisi ise çocuk yaşta, daha 16’sındaydı; Gilad Shaar ve Naftali Fraenkel…

Ancak yer bulmadılar Türkiye gündeminde. Konuşulmadılar.

Ne de olsa “kaybolanlar” İsrailliydi. İkisi 18 yaşından küçük yani çocuk da olsa görmezden gelinebilirdi.

Öyle de oldu…

18 gün sonraysa işin rengi değişti çünkü “ölü bulundu”lar.

En son okuldan çıkarken görülmesinin ardından bu kez bir çukurda bulunan cansız bedenleri teslim edildi ailelerine.

Ama bu da ses getirmedi Akdeniz’in bu kıyısında.

İsrail, yaşananlardan Hamas’ı sorumlu tutarken, Hamas kabul etmedi suçlamaları. Bölgede yükselen tansiyonsa bir başka çocuğun, 16 yaşındaki Filistinli Muhammed Abu Khdeir’in öldürülmesi ile devam etti.

Ama bu bir bomba etkisi yarattı Türkiye’de.

İşte bu olayla birlikte Ankara gözünü bölgeye çevirdi.

Ölen İsrailli çocuklardan esirgenen “çocuk” kelimesi bu kez bol bol kullanılır oldu medyada. Haberler ön sıralarda yer almaya başladı, gazetelerde geniş yer açıldı.

Böyle bir süreçte 7 Temmuz’da İsrail, Gazze’ye karşı operasyon başlattı. Ve bu da her askeri adımı gibi hemen antisemitist dalgayı güçlendirdi dünyanın dört bir yanında. Özellikle de sosyal medyada.

Twitter’da, Facebook’ta onlarca, yüzlerce mesaj paylaşıldı, sadece İsrail’i değil tüm Yahudileri hedef alan. Paylaşılmaya da devam ediliyor. 6 milyon insanı öldüren, soykırım kelimesinin ortaya çıkmasına neden olan Hitler’i öven, Naziler’i yücelten…

Bu övgülerden biri de Yıldız Tilbe’ye ait. “Allah, Hitler'den razı olsun bunlara az bile yapmış ne kadar haklıymış adamcağız. Bu Yahudilerin sonunu gene Müslümanlar getirecek Allah'ın izniyle az kaldı.” dedi Twitter’daki mesajında.

Tilbe’nin sözleri sosyal medyada tartışma yarattı. Halbuki bu ne ilk, ne de son. Hitler’in Almanya’da basımı yasak olan “Kavgam”ının uzun dönem çok sattığı, Dünya Kupası’nda Brezilya’ya karşı 7-1’lik Alman milli takımının futbol zaferi sonrasında Nazilerle ilgili “sözde” esprili mesajların paylaşıldığı, yani iyi günde kötü günde Yahudileri hedef alındığı bir ülkede Yıldız Tilbe ne kadar yalnız olabilir ki?

Sahi her fırsatta İsrail’i ya da Yahudileri hedef almak için Hitler'i öven, Nazileri yücelten Türkiyeliler Almanya'da aynı düşüncenin kendilerini katlettiğinin farkında mı?

YORUM EKLE
YORUMLAR
M.Angel
M.Angel - 6 yıl Önce

M.Serdar Korucu
Yazinizi okudum cok liberal ve mantikli sayin kardesim bazilarinin yorumlari tamamen tek gonlu ama bu demokrasidir.yinede seni tebrik ederim kardesim

Ilgaz
Ilgaz - 6 yıl Önce

"türkiyeli" terimini kullanarak benzer bir ırkçılık tuzağına kendiniz düşmüşsünüz bence. "türk" herhangi bir ırkı ifade eden anlamda kullanılmıyor çevremizde.

Ahmet Arslan
Ahmet Arslan - 6 yıl Önce

siz önce 1948'de gaspettiğiniz ve her fırsatta bölgedeki arap nüfusunu sistemli olarak elemine etme çalışmalarınızdan bahsedin efendiler.adolph hitler'in size yaptığı ile sizin filistin coğrafyasında zira hiçbir fark yok.dünyanın en büyük terörist oluşumu israil devleti yıllar boyu yaptığı zulümlerin önünü sizin gibi paralı uşaklarla almaya çalışıyor ama nafile.er geç zafer inananların olacaktır.

SELAM SULTAN
SELAM SULTAN - 6 yıl Önce

m. serdar korucu, beni iyi tanirsin, ben de seni, kimin hizmet ettiği de biliyorum
cevap vermeye değmesin

bil
bil - 6 yıl Önce

yildiz tilbe ve onungibi fondom

feza
feza - 6 yıl Önce

...arkadşlar hepiniz bir oyuna gliyorsunuz siz önce kendi vatanınızda ki ve de ırak taki kendi vatandaşınızla ilgilenin önce başkasını çöplüğünde işiniz varsa sizde çöpsünüz ,
sizin kardeşleriniz şuan ırakta alıkondu hemde kendi dinimizden bir grup şerefsiz ler ile ,
kendinize gelin ve önce memleketinizle ilgilenin bu oynua gelmey,n yok hala devam ediyorsanız hainsiniz

SULTAN
SULTAN - 6 yıl Önce

...bunu iyi bilinki israel gazaya savas i hamasin israele hergun 60 70 tane rokert atmasindan sonra basladi cocuklarin oldurulmesi sadace bahane trt haberleri yalansis verse ne olur

SULTAN
SULTAN - 6 yıl Önce

...cocullari olduruyorsunuz diyorlar resimler oyle fakat resimlere iyi bakin televizyoda gosterdigi bir kamyonun ustunden gouya isrel roket atiyor deniliyor savasta isrel kamyonmu kulanacak asker bu asker aracindan atillir bir cocun ustune ucki tufenkle olduruluyor isral askeleri ayaklarinda terlik ve cins pantalonmu giyecek aptal seyler kimi kandiriyorlarisi si z
ee


Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >