"Geliyor gelmekte olan" şarkısını yapan Mazlum Çimen: Kılıçdaroğlu için yazmadım "Geliyor gelmekte olan" şarkısını yapan Mazlum Çimen: Kılıçdaroğlu için yazmadım

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, 10 ilde büyük yıkıman eden olan; Maraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlere ilişkin olarak kaleme aldığı yazısında "Yıkılanların yüzde 99’unun 1999 öncesi yapıldığı iddia edilerek sorumluluk genelde olduğu gibi geçmişe yüklenmeye çalışılıyor. Oysa tüm bu kentlerde son yıllarda yapılmış hatta bazıları hala satışta yepyeni binaların da yıkıldığını biliyoruz. Çünkü bırakın vatandaşların binalarını, daha yepyeni kamu binaları bile kullanılamaz halde" dedi. 

Hatay Devlet Hastanesi'ni örnek gösteren Altaylı, hastanenin 2016 yılı sonunda açıldığını hatırlattı ve "Şimdi bahçesine kurulmuş çadırlarda hizmet veriyor. Bahçesindeki çadırların çevresi ne yazık ki, gözlerimiz yaşararak baktığımız ceset torbaları ile dolu. İskenderun’daki devlet hastanesi de enkaz halde" diye konuştu. 

Altaylı, şöyle devam etti: 

"Bir de Hatay Havalimanı gerçeği var. Depremde kullanılamaz hale gelen havalimanı. Onun da açılış tarihi 2007. Yani o da 2000 sonrası yapılıp, açılmış. İşin özü şu. 21 yıldır işbaşında olan bir iktidarın, hala, her şey için geçmişi suçlaması pek de ikna edici olmuyor. Üstelik çok açık ki, öfke ve tehdit herkese sökse bile doğaya, tabiata sökmüyor."