Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan, Halk TV sunucusu Özlem Gürses'i ve konuklarını hedef alarak, "Düz, dümdüz, tam tetimatıyla gavurluk" dedi

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarlarından İsmail Kılıçarslan, Yeniçağ yazarı Murat Ağırel’in Ukrayna dönüşü konuk olduğu Halk TV’de Özlem Gürses’in sunduğu yayını eleştirdi.

Gözden kaçırmayın

İYİ Partili Subaşı: Kürt meselesini 'sorun yok biz kardeşiz' diyerek çözemezsiniz İYİ Partili Subaşı: Kürt meselesini 'sorun yok biz kardeşiz' diyerek çözemezsiniz

Ağırel’in Ukrayna’da geçirdiği süre boyunca yaşadıklarını anlatırken Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ın şahsında bütün Bakanlık çalışanlarına teşekkür ettiğini; o esnada Özlem Gürses ve diğer konukların 'ölü taklidi' yaptığını ifade eden Kılıçarslan, “Şunun adını yerli yerince koymadan olmaz: Gavurluktur bu. Düz, dümdüz, tam tetimatıyla gavurluk” dedi.

“Her fırsatta ‘Türkiye’yi, Cumhuriyeti kurmakla’ övünen CHP’nin kanalında Türk olmakla gurur duyacağımız bir anı ‘pas geçebilmenin’ derdiyle ölü taklidi yapmanın başkaca izahını, başkaca tanımını bilen varsa söylesin lütfen bana. Aydınlanayım" diyen Kılıçarslan, yazısının devamında şunları kaydetti:

Açık, daha da açık yazacağım. Türkiye’de Bayraktar’a ve savunma teknolojimizin gelişmesine karşı çıkmasını beklediğim tek bir topluluk var: PKK ve onun legal-illegal uzantıları. Zira savunma sanayimiz geliştikçe teröristler daha kolay ‘buuum’ oluyor. Bomba masrafını düşürmek için beşinin-altısının bir araya gelmesini bekleyip öyle yolluyor Bayraktar canlarını cehenneme. PKK olsam tabii ki ölümüne nefret ederim Bayraktar’dan da, Anka’dan da, diğer savunma teknolojilerimizden de.

Fakat Özlem Gürses’e, Merdan Yanardağ’a, Aytun Çıray’a falan ne oluyor Allah aşkına? Detaylarını bilmediğimiz bir pazarlık yapılmış da pazarlığın ana şartı 'Türk ordusunun teknolojik üstünlüğünü çürütmek' olarak belirlenmişse hainlik, böyle bir şey söz konusu değilse aptallık bu.”