Yeni Akit gazetesi, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın babasının ölüm haberini “Terör sevici Pervin Buldan'ın babası öldü!” başlığı ile duyurdu. Akit’in başlığı sosyal medyada eleştirildi.

“Terör sevici Pervin Buldan'ın babası öldü!” başlıklı haberde, “Terör sevici HDP'li Pervin Buldan'ın babası Halis Yüzer, geçirdiği kalp krizi sonucu öldü. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın 78 yaşındaki babası Halis Yüzer öldü. İstanbul Silivri'de geçirdiği kalp krizi sebebi ile hastaneye kaldırılan terör sevici Buldan'ın babası Yüzer, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yüzer'in cenazesinin yarın kaldırılacağı öğrenildi.” ifadesi kullanıldı.

Sosyal medyada, “Sizde hiç akıl, iz'an, ölüye saygı diye bir şey kalmamış değil mi? Sizden olmayanı şeytan olarak görmeye devam edeceksiniz değil mi? İslam, din, iman diyorsunuz ya? Onlar diğer dünyada yakanıza yapışıp bizi neden kirlettiniz diye hesap soracak size..”, “Asıl terör sevici senin gibi manşet edenler ülkenin birlik beraberliğini ayrım ve kutuplaştıranlardır.”, “Ne İslami değerlere ne ölüye ne de insanlığa zerre kadar sahip değilsiniz ! Saygısız ve ahlaksızsınız !” yorumları yapıldı.