Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinin tepkilerine neden olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu son dönemdeki tartışmalara ilişkin açıklama yaptı.

Posta'dan Murat Çelik'in sorularını yanıtlayan Ağıralioğlu, "Benim söylediklerimin benzerlerini, aynılarını, hatta daha ilerisini partimizden başka arkadaşlarım da söyledi. Sayın genel başkanım da söyledi benzer şeyler. Ama neden bilmiyorum, ben konuştuğumda medya benim sözlerime başkalarınınkilerden daha farklı, daha fazla bir projektör tutuyor. Aynı şeyleri söylesek de söyleyen ben olduğumda çok daha fazla ses getiriyor. Ve ben bazen söylemek istediklerimin doğru anlaşılmadığını düşünüyorum" dedi.

Ağıralioğlu son olarak şöyle konuştu: "Sayın Akşener yaptığı açıklamalarla masayı (6’lı masa) korudu, hukuku korudu, kendi şahsiyetini ve iddiasını korudu, partiyi korudu, beni korudu. Ancak bu kadar güzel ve zarif olabilirdi."

NE OLMUŞTU?

Ağıralioğlu, "Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi duyuyoruz" çıkışıyla CHP'nin tepkilerini çekmişti. Bu sözlerle ilgili  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise, "Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu böyle olmalı, bunu bekliyoruz. Bugün benim izlediğim video hoş bir video değil" diye konuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise tartışmalara şöyle yanıt verdi: "Yavuz Bey kendi fikrini söylemekte özgürdür. 'Keşke yapmasaydı' diyorum."

İsmailağa Cemaati'ndeki kavganın davası sonuçlandı İsmailağa Cemaati'ndeki kavganın davası sonuçlandı

Akşener, Ağıralioğlu'na "Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker" yanıtını veren CHP'li Engin Altay'ın konuşmasını ise 'yanlış' bulduğunu söyledi.