Gözden kaçırmayın

Şah Grup Kurucusu Mehmet Karataş “Türkiye büyük bir ülke” Şah Grup Kurucusu Mehmet Karataş “Türkiye büyük bir ülke”

Özellikle kısa süre önce yavru köpek sahiplenmiş kişilerin sıkça başına da geldiği için en çok merak ettiği konuların başında ‘’Köpeğim neden ağlıyor?’’ sorusu gelmektedir. Bu konuda tedirgin olmak yerine biricik can yoldaşınızı doğru bir şekilde anlamaya çalışmak en önemli rehberiniz olcaktır… Çünkü minik patili dostunuz bakışları, hareketleri ve davranışları ile aslında size bir çok şey anlatır. Önemli olan köpeğinizin her hareketini iyi gözlemlemek ve yaptığı hareketlerin anlamlarını iyi çözümlemektir. Köpeğiniz ile aranızda sıkı bağlar kurmak ve bundan sonraki ilişkinizi güven içerisinde sürdürmek istiyorsanız İzmir köpek eğitim merkezi olarak "Ver Patini" köpeğinizi anlamanıza yardımcı oluyor. İzmir köpek eğitimi denilince akla ilk gelen merkezlerden biri olan verpatini.com can dostlarımızın her türlü eğitimlerine katkı sunmaktadırlar.

Ailenizin sevimli üyesi olan köpeklerin ağlaması ve özellikle de yavru köpeklerin ağlaması oldukça merak edilir. Bu konuya hemen açıklık getirmek gerekirse; yetişkin köpeklere kıyasla özellikle yavru köpekler ilgi ve şefkate daha çok ihtiyaç duyarlar. Annesinden ve kardeşlerinden çok küçük yaşta ayrı kalan yavru köpeklerin ağlama nedeni büyük olasılıkla aile eksikliğidir. Hissettiği bu sevgi eksikliği ve güven sorunu ilk başta yavru köpeğinizin sık sık ağlamasına, ulumasına ve acıklı sesler çıkarmasına sebep olur.

Annesinden ayrı kaldığı bu süreçte can dostunuzu sevin, onunla ilgilenin ve şefkatinizi hiç eksik etmeyin. Zamanla göreceksiniz ki yavru köpeğinizin ağlaması azalacak ve kendisini daha mutlu hissetmeye başlayacaktır. Yavru köpeğinizin ağlamasını azaltmak için yapmanız gereken bir diğer şey ise ev içi ortama alışmasına yardımcı olmaktır. Özellikle ailesinden ayrıldığı sürecin ilk başlarında eve ve size alışması, kendini iyi hissetmesi için onu biraz daha serbest bırakabilirsiniz. Ağır kurallar ve talimatlardan uzak tutmak bu süreci en hafif şekilde atlatması için çok önemlidir.

Mümkün olduğunca birlikte vakit geçirin ve hoşuna gidecek oyunlar oynayın. Uyku öncesi yanında olun. Kendini güvende ve sevildiği bir ortamda olduğu hissini yaşamasını sağlayın. Bu süreçte yavru köpeğinizin sevgi ve güvenini kazanmak tüm zorlukları en kolay ve en kısa sürede aşmanıza büyük katkı sağlayacaktır.

Her yolu denediniz ancak yeni sahiplendiğiniz yavru köpeğinizin ağlaması geçmiyor ise mutlaka bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ediyoruz.  Köpek eğitim uzmanı eşliğinde yavru köpeğinizin fiziksel ya da ruhsal herhangi bir sorunun olup olmadığı kolaylıkla anlaşılır. Ve gerekli olan tüm eğitim destek çalışmaları planlanır. Köpeğinize doğru eğitim ve davranış yöntemi ile destek olmak için doğru adresiniz; Can dostunuzla mutlu anılar biriktirmek için İzmir köpek eğitmeni Hakan Dinçer ve ekip arkadaşları size bir tık kadar yakın. Ayrıca izmir köpek eğitimi fiyatları konusunda da detaylı bilgi alabilirsiniz. www.verpatini.com