Uçaklardaki internet ve telefon yasağı kalktı

Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı açıkladı...

Uçaklardaki internet ve telefon yasağı kalktı

Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı, yolcuların uçak seferleri sırasında cep telefonları ve tablet bilgisayarlarını kullanabileceğini duyurdu.

Uçaklardaki internet ve telefon yasağı kalktı. Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı'nın internet sitesinden duyurulan açıklamada, yolcuların artık uçak seferleri sırasında cep telefonlarını ve tablet bilgisayarlarını kullanabileceğini kaydetti.

Açıklamada, elektronik cihazların herhangi bir güvenlik riski oluşturmadıkları ancak yine de havayolu şirketlerinin kendi güvenlik araştırmalarını yapıp bu konuda kendi kurallarını uygulama hakları bulunduğu vurgulandı.

Halihazırda Avrupa'daki uçuşlarda cep telefonları sadece "uçuş modu"nda açık tutulabilirken, bundan sonra buna gerek kalmayacak.

Alman Havayolu Lufthansa yetkilileri, müşterilerine ivedilikle uçaklarda kendi araçlarıyla telefon ve internet imkanı vermek istediklerini açıkladı.

Türk Hava Yolları, Norvegian ve Air China, uçaklarda ücretsiz internet imkanı veriyor.

British Airways, Londra-Newyork seferlerinde business bölümünde sms ve internet imkanı sağlıyor ancak telefonla konuşmaya başka müşterilerin rahatsız olmaması için izin vermiyor.


 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 00:12

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER