Trabzon'da toprak kayması: 2 kişi hayatını kaybetti

Sağanak yağmur nedenilye meydana gelen toprak kaymalarında 2 kişi hayatını kaybetti

Trabzon'da toprak kayması: 2 kişi hayatını kaybetti

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesi'nde öğleden sonra etkili olan şiddetli yağmur, su baskınlarına yol açtı.Sabah saatlerinde başlayan ancak ilerleyen saatlerde etkisini artıran şiddetli yağmur nedeniyle Ağasar deresi ile bazı küçük dereler taştı, ilçe merkezinde çok sayıda ev ve işyerinin bodrum ve giriş katlarını su bastı.

Cadde ve sokakların yer yer suyla dolduğu ilçe merkezinde araçlar su altında kaldı, mahsur kalan vatandaşları da itfaiye ekipleri kurtardı. Elektriklerin kesik olduğu ilçede, yağışın kesilmesi sonrasında Trabzon Büyükşehir ve Beşikdüzü Belediyesi iş makineleri tıkanan menfezleri açmak ve biriken suları temizlemek için çalışma başlattı.

Beşikdüzü İlçesi'nde öğleden sonra etkili olan yağış sırasında çevresi suyla dolan Merkez İlkokulu’nda kalan öğretmenler ve öğrenciler, akşam saatlerine kadar su çekilmeyince, itfaiye araçlarıyla okuldan çıkartıldı. En üst kata çıkan öğretmen ve öğrenciler, itfaiye araçlarının merdivenleriyle binadan alınarak çıkarılabildi.

BEŞİKDÜZÜ'DE 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 

Trabzon'un Beşikdüzü İlçesi'nde etkili olan sağanak yağmur nedeniye meydana gelen toprak kaymaları can aldı. Dolanlı Köyü'nde kayan toprağın altında kalan 58 yaşındaki Dürdane Dübüş ile Ağaçlı Köyü'nde çöken evin altında kalan 55 yaşındaki Fatih Oğuzhan, hayatını kaybetti.   
 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 06:15
YORUM EKLE