TCDD yetkilileri, Marmaray'daki sızıntıyı doğruladı

Tren raylarına yakın bir duvarda oluşan çatlak nedeniyle su sızıntısı olduğu görülmüştü

TCDD yetkilileri, Marmaray'daki sızıntıyı doğruladı

TCDD'den Marmaray'da duvardaki çatlaktan su sızan fotoğraf için açıklama geldi: Sızıntının deniz suyuyla ve tüplerle alakası yok. Sızma tünelde.

Çağdaş Ulus’un Vatan'da yer alan haberine göre, sosyal paylaşım sitesi twetterda bir kullanıcı tarafından çekilen bir fotoğraf paylaşıldı. Fotoğrafta tren raylarına yakın bir duvarda oluşan çatlak nedeniyle su sızıntısı olduğu görülürken, TCDD yetkililerinden açıklama geldi.

TCDD yetkilileri, sızıntıyı doğrularken sızıntının kara kısmında olduğunu belirterek korkulacak bir şey olmadığını belirtti. Fotoğrafın Yenikapı istasyonunda bir peronda çekildiğini belirten yetkililer, “Bu sızıntılar yeraltı sularının hareketinden kaynaklanıyor. Marmaray’ın karada kalan kısmında bu sızıntı olmuştur. Ancak görevli arkadaşlarımız enjeksiyonla müdahalede bulunup suyu püskürtüp başka bir alana yönlendiriyor. Bu şekilde de sular tünelin altına kaydırılıyor. Ama korkulacak bir şey yok Marmaray’ı su basması mümkün değil. Zaten sızıntının deniz suyuyla ve tüplerle alakası yok. Sızma tüneldedir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 10:44
YORUM EKLE