Sibel Kekilli: Türkler için fazla Alman, Almanlar için yeteri kadar Alman değilim

Sibel Kekilli de Almanya’daki 'ırkçılık' tartışmalarına katıldı

Sibel Kekilli: Türkler için fazla Alman, Almanlar için yeteri kadar Alman değilim

Oyuncu Sibel Kekilli Almanya'daki ırkçılık tartışmalarına katıldı. Kekilli Türkiye kökenli olması nedeniyle oyunculukta eşit şansa sahip olmadığını söyledi.

Uluslararası yapımlarda da rol alan Türkiye kökenli oyuncu Sibel Kekilli , Mesut Özil 'in Alman Milli Takımı'ndan ırkçılık nedeniyle ayrıldığını açıklamasının ardından başlayan tartışmalara katıldı. Kekilli, "Türkler için fazla Alman, Almanlar için ise yeteri kadar Alman değilim" dedi.

Die Welt gazetesine konuşan 38 yaşındaki Kekilli, "Türkiye kökenli olmam nedeniyle daha az ve daha farklı roller aldığımdan eminim" diye konuştu.

'BAŞROL TEKLİFİ IRKÇI GEREKÇELERLE GERİ ÇEKİLDİ'

Ünlü oyuncu kendisinden beklentinin bir Türk'ü oynadığı roller olduğunu ve aksi durumda medya yöneticilerinin rahatsızlık duyduklarını belirtti. Kekilli, göçmen kökenli kişilerin oyuncu olarak eşit şansa sahip olmadığını belirterek, "Aynı oranda iyi olmanız kesinlikle yetmiyor" dedi. Ünlü oyuncu bir yönetmenin kendisine verilen başrolü ırkçı gerekçelerle yeniden kendisinden geri çektiği bir durumla karşılaştığını da ifade etti.

"Türkler için fazla Alman, Almanlar için ise yeteri kadar Alman değilim" diyen Kekilli insanların sistematik şekilde gruplandırılmasının artık bir son bulmasını dilediğini söyledi.

Alman Milli Futbol Takımı'nda forma giyen Mesut Özil 'in 24 Haziran seçimleri öncesi Londra'da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafların yayınlanması Almanya 'da kamuoyunda ve siyasiler arasında büyük tartışmaya yol açmıştı. Özil'in Rusya'daki Dünya Kupası'na götürülmemesi talep edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 20:51

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER