'Şeytan'a küfür ettiği için öldürdüm'

Tayland'da metal müzik grubu solisti 30 yerinden bıçaklanarak öldürüldü...

 'Şeytan'a küfür ettiği için öldürdüm'

Tayland'da en koyu metal müzik gruplarından birinin lideri olan Samong Traisattha'yı 30 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen zanlı Prakarn Harnphanbusakorn suçunu itiraf etti.

Prakarn Harnphanbusakorn, Sai Mai polis karakolunda verdiği ifadesinde 36 yaşındaki ünlü şarkıcıyı "Şeytan'a küfür ettiği" gerekçesiyle öldürdüğünü belirtti.

Sai Mai emniyet amiri Chawengsak Sinsungsud, açıklamasında şunları söyledi:

"Ünlü şarkıcı Samong şeytana inanmadığını söyleyince zanlı Prakarn sinirlenmeye başlamış ve tartışma büyümüş. Ardından şarkıcıyı bıçaklamış."

Mutfaktaki bıçak ile ünlü şarkıcıyı tam 30 yerinden bıçaklayan Prakan, polise verdiği ifadesinde önce şarkıcının bıçaklama girişiminde bulunduğunu o sırada kendisinin bıçağı elinden alıp nefsi müdafaa yaptığını belirtti.

Prakarn Harnphanbusakorn, olayın ertesi günü avukat olan babasıyla birlikte karakola teslim oldu. Ramkhamhaeng üniversitesi hukuk fakültesi öğrencisi ve sıkı bir metal dinleyicisi olan Prakarn Harnphanbusakorn, kendisinin Satanizme bağlı olduğunu söyledi. Samong'un tüm konserlerinde şeytan ile alay eden ve şeytanı lekeleyici kostümler ve kıyafetler giydiğini ve kendisinin bunu kaldıramadığı ifadesinde yer alan bilgiler arasında. (CNN Türk)

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2014, 13:39

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER