Sanal seks çetesine baskın

Yüz binlerce erkeğin şantaj kurbanı olduğu belirtiliyor

Sanal seks çetesine baskın

İnternet üzerinden şimdiye kadar görülmemiş bir yöntemle şantaj düzenleyen bir şebeke ortaya çıkarıldı. Yüz binlerce erkeğin şantaj kurbanı olduğu belirtiliyor.

İnterpol tarafından koordine edilen operasyonda 58 kişi yakalandı. Yetkililer Filipinler merkezli çetenin faaliyet yöntemini şöyle açıkladılar:

Asyalı genç kadınlar, dünyanın çeşitli ülkelerinden erkeklerle bağlantı kuruyor. Belli bir 'tanışıklık süresi'nden sonra yem olarak kullanılan kadın, erkeği sanal sekse davet ediyor.

Mağdur, web kamera önünde soyunmaya ya da çıplak görüntülerini yollamaya teşvik ediliyor.

Çıplak görüntüler kaydedildikten sonra şantaj aşamasına geçiliyor. Mağdurlardan görüntülerinin ifşa edilmemesi karşılığında 500 ila 150 bin dolar arasında para isteniyor.

İnterpol, dünya genelinde bu yöntemle tuzağa düşürülen kurbanların sayısını yüz binlerle ifade ediyor. Öte yandan sanal seks şebekesinin şantajı sonucunda İskoçya'da 17 yaşındaki bir gencin intihar ederek yaşamına son verdiği belirtildi. (Deutsche Welle Türkçe)

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2014, 10:13

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem
Muharrem - 11 ay Önce

Turkiyede farkli bir ornegi scope canli yayinlarinda mevcut sanal seks diyerek bir erkegin calistirdigi kadinlar var sebeke gibiler ustelik yayinlari kapanmiyor bireysel yapanlar kendi halinde ama 1 erkek 2 3 bayan dolandirici cetesi gibi ustelik sikayet de etseniz gold hesap satin alininca kapanmiyor veya yurt disi kaynakli giriliyor bilgisayardan video yayinlara ne diyelim canli bile degil ne yapalim olan parasini veripte sanal yapamayanlara oluyor sebeke gibi olanlar 50 ise para 50 daha istiyor sonra 100 daha istiyor boyle devami geliyor gun sonunda paralar kirisiliyor erkek olan nasil bir is ceviriyorsa kizlari yonlendiriyor watsap skyp bu skilde

SIRADAKİ HABER