Rize ve Artvin'de sel ve heyelan: Dereler taştı, evler ve araçlar su altında kaldı

Sel sularına bir kişinin kapılarak kaybolduğu belirtilirken, ilçede valilik tarafından kriz merkezi oluşturuldu

Rize ve Artvin'de sel ve heyelan: Dereler taştı, evler ve araçlar su altında kaldı

Rize'de geçen hafta yaşanan ve 6 kişi yaşamını yitirdiği 2 kişinin de kaybolduğu sel ve heyelandan 1 hafta sonra gelen yağmur yeniden sel ve heyelanlara neden oldu. Artvin'in Arhavi ilçesinde de dün akşamdan beri yaşanan şiddetli yağışlar sonrasında sel ve heyelanlar yaşandı.

GÜNEYSU'DAKİ FELAKETTEN BİR HAFTA SONRA YİNE SEL VE HEYELAN

Geçtiğimiz Çarşamba günü Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy beldesi, Güneysu ilçesi ve merkeze bağlı Muradiye beldesinde meydana gelen selin üzerinden tam 1 hafta geçtikten sonra bu kez yağmur Ardeşen ve Fındıklı'da etkisini gösterdi.

Şiddetli sağanak yağışlardan ötürü Fındıklı’da bulunan Arılı Deresi’nin debisi yükseldi. Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde ise şiddetli yağmur ufak çaplı heyelanlara neden olurken Tunca Belediyesine ait Dereağzı Sosyal Tesislerini su bastı. Adı yaşanan heyelanlarla duyulan Ardeşen ilçesine bağlı Kaçkar köyünde de derenin debisi yükselince vatandaşlar tedirgin oldu.

ARTVİN'DE ARHAVİ DERESİ TAŞTI

Artvin'de Arhavi ilçe merkezinin büyük bölümünde yollar sular altında kalırken, Arhavi deresi taştı, çok sayıda köye ise heyelanlar nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2021, 19:14

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER