Prof. Dr. Şen, İstanbul'da kar yağışının en kuvvetli olacağı günleri açıkladı

İstanbul için peş peşe soğuk hava ve kar yağışı uyarıları yapılıyor

Prof. Dr. Şen, İstanbul'da kar yağışının en kuvvetli olacağı günleri açıkladı

İstanbul için kar yağışı uyarısında bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, yağışın en kuvvetli görüleceği günlerin pazartesi ve salı olacağını söyledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden paylaşılan orta ve uzun vadeli hava durumu tahminine göre, İstanbul'da cumartesi günü hava sıcaklığı ani bir düşüş gösterecek, pazar gününden itibaren ise kar yağışı etkili olacak. 

Meteoroloji uzmanı İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen de İstanbul'da beklenen kar yağışıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Twitter'daki hesabından açıklama yapan Prof. Dr. Şen, İstanbul'da kar yağışının pazar günü akşam başlayacağını söyledi. 

Şen, kar yağışının pazartesi, salı ve çarşamba günlerinde de devam edeceğini belirtti.  Perşembe günü soğuk hava sisteminin 'Cut off', yani ana sistemden kopacağını ifade eden Prof. Şen, sistem için "Kendi içindeki enerjiyi iki gün daha azalarak sürdürür" dedi.,

Şen, İstanbul'da kar yağışının en kuvvetli görüleceği günlerin ise pazartesi ve salı günleri olacağını belirterek, bu günlerde sıcaklıkların gece -1, gündüz ise 2 derecelere düşeceğini söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER