Pet şişedeki su zehirledi

İçtikleri sudan zehirlenip hastaneye kaldırıldılar...

Pet şişedeki su zehirledi

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde görevli zabıta memuru C.K. (34), Gökmeydan Mahallesi Sarper Caddesi'ndeki bir kahvehaneden pet şişe su alıp içmek istedi. Bir firmaya ait sudan biraz içen C.K, ağzında yanma hissedince polis memuru arkadaşı U.Ö. (36) ve arkadaşı N.Ç'nin (42) de suyun tadına bakmasını istedi.

 

Sudan birer yudum alan U.Ö. ve N.Ç. de aynı sorunla karşılaşınca, zehirlendiklerini düşünerek Eskişehir Devlet Hastanesi'ne gitti. Burada, "gıda zehirlenmesi" tanısıyla tedavi altına alınan 3 kişiye serum verildi.

 

Zabıta memuru C.K, hastanede AA muhabirine, yaptığı açıklamada, susayınca en yakınındaki kahvehaneye gittiğini, burada bir su firmasına ait dolaptan 1 şişe su aldığını söyledi.

 

Şişenin ağzını açtıktan sonra bir yudum içtiğini ifade eden C.K, şöyle konuştu: "Suyu içtikten sonra, ağzımda yanmaya, dilim şişmeye başladı. Daha sonra yanımdaki iki arkadaşımın da suyun tadına bakmasını istedim. Onlar da suyun acı olduğunu, 'asit, tuz ruhu' gibi bir tat verdiğini ifade edince suyun bir bölümünü yere döktük. Bu sırada döktüğümüz su 'asit' gibi kabarmaya başladı. Bunun üzerine hemen hastaneye geldik. Hastanede bize serum ve oksijen verildikten sonra kendimizi iyi hissetmeye başladık."

 

"DAVACI OLACAĞIM"

Zabıta memuru C.K, başka insanların da mağdur olmaması için olayı mahkemeye taşıyacağını belirterek, şöyle devam etti: "İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle görüştüm. Bu suyun kapağı açıldığı için numune alamayacaklarını dile getirdiler. Daha sonra polis eşliğinde kahvehanedeki pet şişe sulardan numune aldılar. Bu olay daha kötü sonuçlar doğurabilirdi. İnsanların kötü şeylerle karşılaşmaması için hakkımı arayacağım. Başkalarının canı yanmaması için şikayetçi olacağım. C.K, olaydan dolayı hastaneden iki gün "iş göremez" raporu aldıklarını sözlerine ekledi.(Cnn Türk)

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2012, 18:10

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER