'O parayı almadık, almayacağız'

Roboski Katliamı'nda oğlunu kaybeden anne Semire Encü, bir mektupla Başbakan'a seslendi...

'O parayı almadık, almayacağız'

ŞIRNAK- TSK'nın savaş uçaklarıyla 34 insanı öldürdüğü Roboski Katliamı'nın üzerinden 8 ay geçti.

 

Katliamda oğlu Selam Encü'yü kaybeden Semire Encü, bir mektupla Başbakan'a seslendi.

 

"Ben Semire Encü, şehit Selam Encü'nün annesi" diye başayan mektup şöyle: "Benim oğlum, 22 yaşındaydı. Üniversite mezunuydu. Oğlum dindar bir gençti. Devlet adamı olacaktı. AKP Hükümeti bunu çok gördü.

 

Benim oğlum TC kimliğini taşıyıp TC vatandaşı olup, böyle bir öğrenciyi katlediyorsa ve failler belli olup tutuklanmıyorsa, bunun tek sorumlusu AKP Hükümeti'dir ve AKP Hükümeti'nin üzerine kalacaktır. Tayyip Erdoğan sana diyorum, Gaziantep'teki olayın üzerinden iki gün geçti ya da geçmedi hemen failleri ortaya çıkarttın. Anlamıyorum.

 

Roboski'de F16 uçaklarıyla katledilen 34 gencin ve öğrencinin katillerini tutuklatmıyorsun, onlar sizin vatandaşınız değil mi? İkide bir tazminattan bahsetme, o parayı almadık, almayacağız. Benim oğlum satılık değildir. Katliamın üzerinden 8 ay geçti, tek bir kişinin ifadesini almadınız. Bu olayın üstünü örtbas etmeye çalışıyorsunuz. Bu olay kapatılacak bir olay değildir. 34 candan bahsediyoruz burada? Şunu iyi bilin ki, bu dünyada ve diğer dünyada elimiz yakanızda olacaktır. Bu katliamı yapanı da yaptıranı da Yüce Rabbime havale ediyorum. Onun gücü herkese yeter. Ben yaşadığım sürece oğlumun hakkını arayacağım. Çünkü benim oğlum haksız yere katledildi." (ETHA) 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2012, 13:46
YORUM EKLE