Nevşin Mengü'den Hülya Avşar'a: Cehaletin iktidarı

Hülya Avşar'ın sözlerine Nevşin Mengü de tepki gösterdi

Nevşin Mengü'den Hülya Avşar'a: Cehaletin iktidarı

Star TV’de ekrana gelen ‘Bir Hülya Avşar Sohbeti’ adlı programın geçen haftaki bölümüne konuk olan Mehmet Aslantuğ ile Avşar arasında geçen ‘erkek hakimiyeti’ diyaloğuna Nevşin Mengü’den tepki geldi.

Hülya Avşar’ın bu sohbet sırasında söylediği, “Ben şeyciyim. Erkek çalışsın, kadın evde çocuklarını kendi büyütsün, yemeğini yapsın, kocasını karşılasın” sözlerine sosyal medyada gelen tepkiler arasında Nevşin Mengü de yer aldı. Mengü, Hülya Avşar’ın sözlerinin olduğu videoyu “Cehaletin iktidarı” sözleriyle paylaştı.

PROGRAMDA NELER KONUŞULDU? 

Hülya Avşar, “Ben şeyciyim. Erkek çalışsın, kadın evde çocuklarını kendi büyütsün, yemeğini yapsın, kocasını karşılasın” dedi.

Aslantuğ araya girerek “Tam bu değil galiba. Bu biraz sertleşmiş hali. Üretime girmesi lazım kadının. Muasır medeniyet seviyesi başka türlü olmuyor var ya Ata’nın işaret ettiği” diye yanıt verdi. Avşar ise ‘kadın özgürlüğüyle ilgili bir şey söylemediğini’ belirterek, “Onu yapsın. Kadın özgürlüğüne hiçbir zaman… Evde de kadın baskın, dışarıda erkek, erkek egemenliği diyorum, erkek üstünlüğü, baskısı demiyorum.

Erkek egemenliği güzel bir duygu geliyor bana” diye konuştu. Aslantuğ ise, “Özgürlükten kastın üretimde de olması dahil değil mi oraya, üretimde. Yani hayatın içinde. Yoksa gezip tozmuyor özgürlükten kasıt” sözleriyle karşılık verdi. Avşar ise, “Hayır, çalışabilir anlamında. Ben kızıma da söylüyorum muhakkak işin olsun.

Kocan kim olursa olsun, dünyanın en zengin adamı da olsa senin kendi işin olsun. Ama erkek egemenliği diyorum. Bir erkek kadına sarıldığı zaman, kolunun altına girebileceğin bir erkekten bahsediyorum” sözleriyle devam etti. Aslantuğ ise şöyle yanıt verdi:

“Bunu şöyle formüle etmek zorundayız. Bu erkeğe de anlam katar kadına da… Bu duyguları koruyalım ama kadın evinde üretimden çekilip bütün istikbalini bir adamın vicdanına, aşkına, samimiyetine, günün sonunda bir gün aklının karışmasına yanılgılarına bırakmamalı!”

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 15:28

YORUM EKLE
YORUMLAR
tuna tunç
tuna tunç - 3 yıl Önce

bu beyinsiz kadına madem öyle evde otursaydın çocuğuna baksaydın niye çalışma ihtiyacı duyuyorsun daha yaranmak istediğin kim kaldı herkes senin ne mal olduğunu biliyor

SIRADAKİ HABER