Meteoroloji'den batıdaki illere müjde

Hava sıcaklığı, Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak...

Meteoroloji'den batıdaki illere müjde

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Sinop, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ ile Kocaeli'nin kuzey çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Orta ve Doğu Karadeniz'in yüksek kesimleri, Gümüşhane, Artvin, Iğdır ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Trakya ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar ise genellikle kuzey yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Çanakkale çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Bu sabah ve gece saatlerinde Trakya ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğine işaret eden Meteoroloji ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

ÇIĞ UYARISI

Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek ve eğimli kesimlerinde çığ tehlikesi bulunduğuna dikkat çeken Meteoroloji ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini belirtti.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı yağmurlu. (8)

ANKARA: Parçalı çok bulutlu. (8)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (14)

ADANA: Az bulutlu ve açık. (19)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık (19)

SAMSUN: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu. (7)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu.(-4)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (11)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı bulutlu, İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ ile Kocaeli'nin kuzey çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, Çanakkale çevrelerinde yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Trakya kesiminde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, zamanla Sinop çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; zamanla kıyı kesimlerinde kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, bölgenin yüksek kesimleri ile Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz bölümünün iç kesimlerinin yüksek ve eğimli kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmakta.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Erzurum çevreleri ile zamanla Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmakta.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. (Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2014, 13:48
YORUM EKLE