Mersin'de otobüsle ulaşım durdu

Yeni otogar ihalesinde kriz aşılamadı

Mersin'de otobüsle ulaşım durdu

Mersin'de yeni otogar ihalesindeki kriz aşılamayınca şehirlerarası ulaşım durdu. Daha önceden bilet alan yolcular perişan olurken, perşembe gününe kadar tek bir bilet satılmayacağı açıklandı.

Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan yeni otogar bünyesinde yer alan iş yerlerinin fahiş fiyatla kiralanma idiasıyla ortaya çıkan gerginlik sürerken, şehirlerarası otobüs ulaşımı durdu.

İkinci kez TOMA destekli polisin gölgesinde yapılan ihaleye katılım olmazken, fahiş fiyat uygulamasına tepki gösteren otogar esnafı 3 gün süreli eylem başlattı. Eylem nedeniyle Mersin'den hiçbir kente otobüs ile ulaşım yapılamıyor. Tepkileri üzerine çeken MHP 'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanetin Kocamaz, geri adım atmayacağını ifade ederek, "Taviz yok" dedi.

Katılım olmadığı için ihalenin ileri bir tarihe ertelenmesi ile 30 Ağustos 'ta açılacağı duyurulan yeni otogarın açılışı da riske girdi.

Otogar esnafı, 3 günlük iş bırakma eylemi başlatınca otogardan otobüs çıkışı yapılmadı. Eylemden haberi olmayan yolcular ise bilet satışı yapılmadığı için otogardan ayrılmak zorunda kaldı. Vatandaşlara yaşattıkları mağduriyetten dolayı özür dilediğini ifade eden Mersin Otobüs Yazıhaneleri Kooperatif Başkanı Ramazan Avcı, ekmek kapılarını kaybetmemek için protesto yoluna gittiklerini belirterek, "Daha önce bilet alan yolcuları bir şekilde gidecekleri yere ulaştırdık. Ancak 28 Ağustos Perşembe gününe kadar bilet satılmayacak. Bizim tek isteğimiz yazıhane kira ücretlerinin düşürülmesidir'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2014, 12:47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER