Meclis’te bir ilk: Pazar ayini arası

TBMM’nin dünkü (6 Mart Pazar) birleşiminde, milletvekili Garo Paylan’ın talebi üzerine Pazar ayini için 40 dakikalık ara verildi

Meclis’te bir ilk: Pazar ayini arası
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın talebi doğrultusunda TBMM'de bir ilk yaşandı. Paylan’ın talebi üzerine dünkü birleşime pazar ayini dolayısıyla yaklaşık 40 dakika ara verildi. 

Cumhuriyet'in haberine göre, Geçen cuma günü birleşimi yöneten TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, cuma namazı dolayısıyla Genel Kurul çalışmalarına saat 12.00’den saat 13.00’e kadar bir saat ara vermişti. Birleşimin açılmasının ardından söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, “Az önce siz de fiilî olarak cuma namazı arası verdiniz. Allah kabul etsin. Meclisimizde bütün gruplarda neredeyse Hıristiyan milletvekili arkadaşlarınız var artık ve pazar günü de Genel Kurul on birde toplanacak. Bizim pazar ayinimiz -Ankara’da da kiliselerimiz var- on bir ile on iki otuz arası ve bu çerçevede bu pazar günü de pazar ayini arası verilmesini talep ediyorum” diyerek pazar ayini arası verilmesini talep etmişti.

Paylan’ın bu talebi Meclis Başkanı İsmail Kahraman tarafından onaylandı. Verilen arada Paylan, Ankara’daki bir kiliseye giderek ibadetini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER