Kastamonu’da kayıp 5 kişinin cesetleri yanan evin enkazında bulundu

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Erhan K. ve kardeşi Ersan K. 13 Aralık'ta tutuklandı

Kastamonu’da kayıp 5 kişinin cesetleri yanan evin enkazında bulundu

Kastamonu merkeze bağlı Bürme köyünde 29 Kasım'da çıkan yangın sonrasında kaybolan Çataloğlu ailesinden 5 kişinin cesetlerinin kalıntıları, evin enkazında bulundu.

Çataloğlu Ailesi ile ilgili arama çalışmalarında, 42'nci günde sonuç alındı. Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı, Fazıl Çataloğlu ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu 12 yaşındaki Serdar'ın gece hayvanlarını çalmaya gelen hırsızlara direnirken tabanca ve tüfeklerle öldürüldüğünü, cesetlerinin de yakıldığını açıkladı. Savcılık, olayla ilgili tutuklu bulunan Erhan K. ve kardeşi Ersan K. ile kayınpederi Ali Ş. dışında başka şüpheli bulunmadığını belirtti.

CESET KALINTILARINI ADLİ TIP İNCELEYECEK

Başsavcı Bülent Kantarcı, ceset kalıntılarının Adli Tıp Kurumu'nda inceleneceğini belirterek, şunları ifade etti:

"Yapılan soruşturma sırasında şüphelilerin karıştıkları 4 adet farklı hırsızlık olayı da aydınlatılmış olup, bu suçlardan dolayı haklarında ayrıca soruşturmalar yürütülmektedir. Silahlarla ilgili kriminal raporlar ile ceset kalıntıları üzerindeki ayrıntılı Adli Tıp Kurumu tarafından düzenlenecek raporların ikmali beklenmekte olup, ceset kalıntıları işlemler bittikten sonra yakınlarına teslim edilecek olup, en kısa sürede kamu davası da açılarak şüpheliler yargı önüne çıkartılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

NE OLMUŞTU?

Bürme köyü Kuzören Mahallesi'nde 29 Kasım günü çıkan yangında, Çataloğlu ailesine ait iki ev yandı. Evlerden birinde oturan Fazıl Çataloğlu ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu'ya yangından sonra ulaşılamadı. Evin enkazında yapılan çalışmalarda yanmış ceset bulundu.12 yaşındaki Serdar Çataloğlu'ya ait olduğu değerlendirilen ceset, otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Erhan K. ve kardeşi Ersan K. 13 Aralık'ta tutuklandı. 3 gün sonra da Erhan K.'nin kayınpederi Ali Ş. tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 10:07

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER