İstanbul'da seri cinayet alarmı

'Ölüm timi'nin hırsızlara karşı kurulduğu öne sürülüyor; şimdiye kadar3 kişiyi infaz ettiler...

İstanbul'da seri cinayet alarmı

İstanbul Arnavutköy son bir aydır oldukça gergin. Son iki haftadır peşpeşe işlenen ve hala aydınlatılamayan cinayetler ve adam kaçırmalar devam ediyor. Bölge halkı cesetlerin bulunduğu Çilingir Deresi ve Domuz Deresi’ne “Ölüm Deresi” adını vermiş durumda.

Cinayetlerin ilki 30 Aralık’ta ortaya çıktı. Ailesiyle birlikte yaşayan 22 yaşındaki Ramazan Yağar’ın cesedi kaybolduktan 12 gün sonra Tayakadın Ormanı’nda bulundu. Yağar’ın en son babasını aradığı ve “Beni öldürecekler” dediği, ardından da telefonunun kapandığı öğrenildi.

Yağar'ın kafasına bir el ateş edilmiş ve işkence görmüştü. İkinci cinayet ise 8 Ocak Çarşamba sabahı ortaya çıktı. Yaklaşık bir haftadır kayıp olan ve Bolluca Mahallesi'nde ikamet eden 21 yaşındaki Uğur Koçak'ın cesedi, yine kafasından vurulmuş halde Çilingir Köyü mevkisinde bulundu. O da önce işkence görmüş, kulakları kesilmişti. Genç adamın cesedinin vadideki yabani hayvanlar tarafından parçalandığı saptandı. Sadece iki gün sonra Domuz Deresi'nde bir gencin cesedi daha bulundu. 24 yaşındaki B.T. de işkence görmüş ve kafasından vurulmuştu. Öldürülen üç gencin de yakın arkadaş olduğu ortaya çıktı.

Sabah gazetesinden Emir Somer'in haberine göre bölgede bir de cinayete teşebbüs olayı meydana geldi. Kaçırılan ve öldürülmek istendikten sonra köylüler tarafından Çilingir Mahallesi'nde yaralı olarak bulunan 20 yaşındaki A.I.T. yoğun bakıma alındı. Resmi rakamlara göre kurban sayısı 3 ancak bölge halkı 3 gencin daha öldürüldüğünü savunuyor.

Bununla birlikte 22 ve 24 yaşlarında olan dört gencin de bir aydır kayıp olduğu ve ailelerinin polise başvurmadığı öne sürülüyor. Kayıp gençlerden ikisinin, ilk kurban Ramazan Yağar'ın yakın arkadaşı olduğu da belirtiliyor. Seri infazları gerçekleştirdiği öne sürülen 'ölüm timi'nin başında ise Bolluca Mahallesi'nde Arslan Market'in sahibi G. A’nın olduğu iddia ediliyor.

A’nın, cinayetleri yakın arkadaşları ve iki akrabası ile birlikte işlediği ve market soygununun intikamını alarak bölgedeki hırsızlara ders vermek istediği iddia ediliyor. 3 çocuk babası olan A’nın marketi, aralık ayının ilk günlerinde soyuldu. Arslan, 30 bin lira zarar etti. İddialara göre A’nın marketini soyanlarsa, 30 Aralık'ta Tayakadın Ormanı'nda ölü bulunan 22 yaşındaki Ramazan Yağar ve arkadaşları... '

Yine iddiaya göre Yağar, o paranın bir bölümü ile otomobil satın alıp G. A. ile kardeşine, "Sayenizde arabaya biniyorum" diyerek sataştı. Polisin de aradığı G. A. 27 gündür kayıp. Kardeşi F. A. ise şunları söyledi: "Ağabeyim böyle bir hata yapmaz. Biz onun kaçırıldığını düşünüyoruz. Burada haftada 2 kişi kaçırılıyor ve birer hafta sonra insanların ölüm haberi geliyor. Bir de bu olayların arasında dolandırıcılarla uğraşıyoruz. Peşimize takılan bir grup var. Bizimle irtibat kuruyorlar ve kendilerine 50 bin lira ödememiz karşılığında ağabeyimi getireceklerini söylüyorlar. Artık kimseyle görüşmüyoruz çünkü çok yorulduk."

Arnavutköy'de herkesin dilinde seri cinayetler var. İddiaya göre öldürülen veya kaçırıldıktan sonra kendilerinden haber alınamayan gençlerin tamamı, hırsızlık ve uyuşturucu madde kullanmak suçlarından sabıkalı. Arnavutköy'ün farklı mahallelerinde ikamet eden ve hırsızlık olayları nedeniyle canları yanan insanların birleşip bu gençleri "avladıkları" iddia ediliyor. 'Ölüm timi'nin bir 'infaz listesi' oluşturduğu ve Arnavutköy'de 12 kişiyi daha öldüreceği iddiaları kulaktan kulağa yayılıyor. "Arnavutköy'de hırsızlık olaylarını bitireceğiz. Son damlalarına kadar alacağız. Hırsızlıklar oldukça, cinayetler de olacak" yazılı not Bolluca Mahallesi'nin esnafına bırakılmış.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 17:33

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER