İmam Hatip’te öğrencilere işkence skandalı

Gürültü yapan iki öğrenciye akıl almaz “ceza” veren İmam Hatip müdürünün halk eğitim merkezinde yeniden görevlendirildiği ortaya çıktı

İmam Hatip’te öğrencilere işkence skandalı

Eskişehir’in Beylikova ilçesindeki 19 Haziran İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ü.D.’nin, gürültü yapan iki öğrenciyi sınıfta pet su şişesinin üzerine oturtmak istediği, ayrıca sınıftaki öğrencileri hortumla sıra dayağından geçirdiği öne sürüldü.

İddialar üzerine Kaymakamlık müdür hakkında soruşturma başlattı, ancak Ü.D., açığa alınmak yerine ilçe halk eğitimi merkezinde yeniden görevlendirildi.

İlk olay 10 Mart’ta Beylikova 19 Haziran İmam Hatip Ortaokulu’nda meydana geldi. İddiaya göre okul müdürü Ü.D., ders başlamadan önce sınıfta gürültü yaptıklarını öne sürdüğü 6’ncı sınıftaki iki öğrenciyi, ceza olsun diye pet su şişesinin üzerine oturtmak istedi.

Müdürün kollarından tutup pet şişenin yanına götürmek istediği M.A.E. ile F.K. adlı öğrenciler, bağırmaya ve ağlamaya başladı. Bunun üzerine müdür Ü.D. öğrencileri bırakıp sınıftan ayrıldı.

Müdürün öğrencilere sert uygulamaları bununla da sınırlı kalmadı. 10 gün sonra yine aynı sınıftaki 13 öğrenciyi gürültü yaptıkları gerekçesiyle hortumla sıra dayağından geçirdiği belirtilen Ü.D. hakkında altı öğrenci velileriyle birlikte polis merkezine giderek şikâyetçi oldu.

Beylikova Kaymakamlığı, okul müdürü Ü.D. hakkında soruşturma başlattı, fakat daha sonra Ü.D’nün görevinden alınıp ilçe halk eğitimi merkezi müdürlüğü bünyesinde görevlendirdiği öğrenildi.
Ü.D.’nin her iki olayla ilgili olarak suçlamaları kabul etmediği, kendisine iftira atıldığını öne sürdüğü belirtildi.

ŞİKÂYETÇİ VELİ: DARP RAPORUMUZ VAR

Öğrenci velilerinden M.K., oğlunun müdür tarafından sınıfta bir pet şişe üzerine oturtulmak istendiğini söyleyerek şöyle konuştu:

“Sınıfın ortasına pet şişeyi koymuş: Buraya iki çocuğu oturtacağını söylemiş. Birisi benim evladım, diğeri de başkasının evladı. Zorlamış çocuğu oturtmaya. Çocuk bağırınca korkup bırakıp kaçmış. Bunu yapan okul müdürüdür. Şikâyetçi olduk, darp raporumuz var. Çocuğun psikolojisi bozuldu. Teşekkür, takdir getiren çocuktu ancak bu olaylardan sonra artık okula gitmeyeceğini söylüyor. İmam hatip gibi bir okulda böyle bir olayın olması bizi daha da üzdü. Okul müdürü bir ay önce atanmış. Bugün de bir haftalık rapor aldığını öğrendik.”

“ŞİKÂYETÇİ OLMAYIN” DEDİLER

Oğlunun sınıfta müdür tarafından hortumla dövüldüğünü söyleyen E.E. ise yetkili kurumların sessizliğine dikkat çekti.

E.E., şunları söyledi: “Hortumla dövme olayı söz konusu. Komple çocukların hepsini sıra dayağından geçirmiş. Sınıfta pet şişe olayını da duyduk. Bizi çok üzdü. Şu an bekleme içerisindeyiz. Konuyla ilgili kimse açıklama yapmıyor. Tamamen sessiz kaldılar. Emniyet de aynı şekilde sessiz kaldı. Milli Eğitim Müdürlüğü de aynı şekilde. Milli Eğitim Müdürü şikâyetçi olmamamızı söyledi. Şikâyetçi olmamız halinde bu durumun çocuklarımızın siciline işleneceğini söyledi. Bu durumu kendilerinin halledeceklerini söylediler.”

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 01:36
YORUM EKLE