Hatay'da helyum gazı patladı, evin duvarları yıkıldı

Can kaybının yaşanmadığı patlamada, evin duvarları yıkıldı

Hatay'da helyum gazı patladı, evin duvarları yıkıldı

Hatay’ın merkez Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi’nde bulunan Yaşar Dağlı Apartmanı’nın giriş katındaki D.T.’ye ait evde gece yarısı patlama meydana geldi. Ailenin üniversitede okuyan iki oğlunun, eve katkıda bulunmak için helyum gazı ile balon şişirip sattığı belirtildi. Sızan helyum gazının, D.T.’nin sigara yakmak için çakmağı ateşlemesiyle patladığı öne sürüldü.

Evin duvarlarının yıkıldığı, çevrede paniğe neden olan patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi. Yapılan incelemede, patlamanın evde balon şişirmede kullanılan helyum gazından kaynaklandığı belirlendi.

Gece patlama sesine uyanıp dışarı çıktığını belirten apartman sakinlerinden Cüneyt Mansur, “Mutfakta oturuyorduk, birden patlama sesi duyduk, çocukları falan kaptık, aşağı nasıl indiğimizi bilemedik. Aşağı inince arabadan el fenerimi aldım, arka tarafa baktım. İki odanın duvarı patlamış. O ara helyum gazının kokusunu biliyorum, helyum gazı kokusu aldım. Başka da bir şey görmedim. Evde aile kalıyordu anne, baba ve iki de çocuk vardı. Balon işi yapıyorlarmış, akşam üzeri iki koca balonla içeri girdiklerini gördük” dedi.

Polis, patlamayla ilgili soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 18:02

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER