Eşinin dişlerini kerpetenle söken saldırgan serbest bırakıldı

Kilis'te yaşayan Suriyeli mülteci kadın, eşinin saldırısı sonucu ağır yaralandı. Eşinin kerpetenle dişlerini çeken Haşiş R. ise serbest bırakıldı

Eşinin dişlerini kerpetenle söken saldırgan serbest bırakıldı

Kilis'te yaşayan Suriyeli 28 yaşındaki Raşe R., eşi 35 yaşındaki Haşiş R. tarafından levyeli saldırıya uğradı, kerpetenle dişleri söküldü. Vücudunda kırıklar olan kadının Gaziantep'te tedavisi sürüyor. Saldırgan eşi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İnşaat mühendisi olan ancak Türkiye'de inşaatlarda usta olarak çalışan Haşiş R., ülkesinde öğretmen olan eşi Raşe'ye saldırdı. Haşiş R. eşinin başına levyeyle vurdu, ardından kolunu kırdı. Saldırgan daha sonra eşinin dişlerini kerpetenle söktü.

Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Erdal Yayla, Raşe R.'nin hastaneye geldiğinde gördüğü işkenceden dolayı şuurunun kapalı olduğunu söyledi. Erdal Yayla, ameliyatlarla kadının sağlığına kavuştuğunu kaydederek, şöyle dedi:

"Hastamız buraya geldiğinde çok ağır bir tablo vardı. Özellikle kafasına aldığı çok fazla darbe nedeniyle hastanın şuuru kapalıydı. Bunun yanında genel vücut taraması yapıldıktan sonra kolunda ve el bileğinde kırık, vücudunun çeşitli yerlerinde doku ezilmesi ve çeşitli kırık ve çatlak boyutunda kemik hasarları vardı. En dramatik olanı da özellikle dişlerinin ve çene kemiğinin kırığı ile birlikte olan diş kaybıydı. Sonra hastamızın hikayesini öğrendiğimizde bunun maalesef kendi eşi tarafından yapıldığını, dişlerinin bir cisim yardımıyla söküldüğü acı bir tabloyla karşılaştık. Bize düşen hastayı tekrar sağlığına kavuşturmaktı.

Bu şekilde anestezi ekibimizle beraber yoğun bakımda tedavi süreci başladı. İlerleyen günlerde beyin ödemi açıldı. Hastanın şuuru da daha berraklaşmaya başladı. Daha sonra el bölümünden ortopedi bölümü tarafından ameliyat edildi. Daha sonra genel durumunda toparlanmalar oldu. En son noktada diş bölgesi, çene kemikleri plastik cerrahi uzmanı tarafından ameliyat edildi. Şu an ameliyat sonrası erken dönemde genel durumu daha iyi. Bu şekilde takibi sonucunda bir süre sonra taburcu edilebilir hale gelecek. Çok kötü bir durum. Kadına karşı şiddetin çok kötü bir boyutuydu, ama biz kendi adımıza sağlık çalışanları olarak hastayı tekrar sağlığına kavuşturmuş olmaktan mutluluk duymaktayız."

Hastanedeki tedavisi devam eden kadının nerede kalacağının taburcu edildikten sonra netleşeceği belirtildi.
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 13:16

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER