Elektrik akımına kapıldı: Aile tedaviyi reddedip toprağa gömmek istedi

Diyarbakır'da elektrik akımına kapılan ve hastaneye kaldırılan Yusran Kaya'nın yakınları tedaviyi reddederek Kaya'yı hastanenin bahçesinde toprağa gömmek istedi

Elektrik akımına kapıldı: Aile tedaviyi reddedip toprağa gömmek istedi

Diyarbakır'ın merkez Yenişehir ilçesinde elektrik akımına kapılan 33 yaşındaki Yusran Kaya yakınları tarafından hastaneye getirildi. Acil servisi getirilen Kaya'ya müdahale edilirken, yakınları karşı çıktı. Kaya'nın vücudunun büyük bölümünün toprağa gömülmesiyle vücuttaki elektrik akımından kurtulacağına inanan yakınları, sağlık personelinin çabalarına rağmen imza karşılığında sorumluluğu üstlenip hastayı bahçeye çıkardı.

Sedyeyle dışarıya çıkarılan Kaya, yakınları tarafından hastane bahçesine kazılan toprağa gömülmek istendi. Durumun fark edilmesi üzerine polise ihbarda bulunuldu. Kısa sürede çok sayıda polisin geldiği hastane bahçesinde gerginlik yaşandı. 

Kaya ailesi, akıma kapılan kızın vücudundaki elektriği almak için toprağa gömmek istediklerini söyledi. Güvenlik güçlerinin engellemesinin ardından yakınları, Yusran Kaya ile hastaneden ayrıldı. Hastane bahçesinde kazılan alan ise daha sonra görevliler tarafından kapatıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2021, 17:59

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER