Dikili'de Vanlı Çocuklara Dayanışma Kampı

Sanalı gerçeğe dönüştürdüler…

Dikili'de Vanlı Çocuklara Dayanışma Kampı

Sosyal paylaşım siteleri üzerinden organize olan Birlik Dayanışma Grubu, Dikili Belediyesi ile birlikte Vanlı depremzede çocukları, Dikili'de konuk ediyor.

 

30 gün boyunca 60 çocuğun, 10'ar kişilik gruplar halinde konuk olacağı kampa ilk 24 çocuk giriş yaptı. Vanlı depremzede çocukları, Dikili Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi'nde, Dikili Belediye Başkan Vekili Erdoğan Doğan, meclis üyesi Hüseyin Çelik, CHP Dikili İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şener, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülay Demir ile Belediye çalışanları karşıladılar.

 

Dikili Belediyesi Roman Dans Grubu'nun oyunları ile karşılanan çocuklara yolculuklarında 6 öğretmen eşlik etti. Dikili Belediyesi de çocuklar için 6 öğretmen tahsis ederken çocuklar Dikili'ye gelmekten dolayı çok mutlu olduklarını belirttiler.

 

Vanlı çocukları ilçede ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven; "Çocuklar bizim için çok önemli. Onlar bizim geleceğimiz, onlar bizim her şeyimiz. Onlara savaşların olmadığı, barışın ve adaletin hüküm sürdüğü bir dünyada kardeşlik duyguları ile yetişmelerinin önünü açmak zorundayız. Bu duygularla ilçemize gelen çocuklarımıza moral olarak iyi geleceğini düşündüğümüz bir program hazırladık" dedi.

 

Odalarına yerleştirilen çocuklar kaldıkları gün boyunca bir çok programa dahil edilecekler. Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün, Eğitim-Sen Dikili Temsilciliği ile birlikte çocuklar için hazırladıkları programda; film gösterimleri, yaratıcı drama dersi, Kukla atölyesi, müzik atölyesi, Dikili turu, Bademli gezisi, Bergama gezisi, tekne turu gibi aktiviteler yapılacak.

 

Dikili'de sürmekte olan 6. Türkiye Tiyatro Buluşması'na katılan, tiyatro grupları da Vanlı çocuklarla vakit geçiriyorlar.

 

“HER ŞEY GÜZEL OLACAK”

Gülay Güle Ertunç şunları söyledi:

 

BİRLİK DAYANIŞMA GRUBU bir yandan ülkemizin bütün kurum ve kurallarıyla gerçek anlamda bir DEMOKRASİ’ye kavuşması için verilen çabanın bir öznesi olurken diğer yandan yaralara "anında" merhem olma adına, insanımıza sahip çıkma adına sosyal yardımlaşma projeleri gerçekleştiren ve Facebook üzerinde organize olan sivil bir topluluktur.

 

1 yıldır kurulmuş olan grubumuz BİRLİK DAYANIŞMA ülke çapında birçok sosyal yardım projesine imza atmıştır.

 

Şehrimiz Van’a depremin hemen ardından 25 çadırla gelmiş ve bugüne kadar da ayrılmamıştır. Değişik etkinliklerle burada olmuştur...

 

Ve şimdi çocuklarımızın asla acıyı, yoksulluğu, sefaleti ve savaşı değil, tam tersine tatili hak ettiğini düşünerek onları Van’dan Ege’de bir yerlere taşımaya karar verdik.. İzmir - Dikili Belediyesi ile birlikte VANLI ÇOCUKLAR İÇİN YAZ KAMPI PROJESİ’ni gerçekleştiriyoruz.

 

75 çocuğumuzu 15 Temmuz - 30 Ağustos tarihleri arasında Dikili’de misafir edeceğiz. Kapsamlı ve büyük bir projeden söz ediyoruz. Kampa katılacak bütün çocuklarımız grubumuz tarafından spor ayakkabılarından, sırt çantalarına, mayolarından, eşofmanlarına kadar donatılacaktır. Sağlıkçı, Eğitmen, Sanatçı Toplamda 40 görevlinin aktif olarak görev aldığı kamp süresince çocuklarımız Dikili belediyesinin bize tahsis ettiği tesislerde misafir olacaklar.

 

Eğitmenlerin titizlikle hazırladıkları KAMP PROGRAMI içinde doya doya, eğlenecek, sanatsal etkinliklere, animasyonlara katılacaklar.... Tiyatrolardan, animasyonlara, spor saatlerine kadar oldukça profesyonel bir kamp program ve profesyonel bir ekibimiz var arkadaşlar...

 

Van-Dikili-Van hattında çocuklarımızın ulaşımını sağlayacak ayrı bir ekibimizde hazır.. Yaklaşık 1,5 aylık bir süreç bu her dakikasına özen göstereceğimiz... Her şey güzel olacak diye düşünüyoruz...

 

Bir not olarak belirtmek istiyorum ki; Depremde yardımımıza koşan kurtarma ekipleri arasında yer alan YUNAN ARAMA KURTARMA EKİBİ de kampta misafirimiz olacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2012, 13:08
YORUM EKLE