Cizre’ye 10 bin kişilik Gezici Aşevi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Cizre’deki sıcak yemek ihtiyacını karşılamak için Gezici Aşevi’ni 10 günlüğüne bölgeye yolladı

Cizre’ye 10 bin kişilik Gezici Aşevi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Cizre’de 79 gün süren sokağa çıkma yasağı ve çatışmaların ardından evleri kullanılamaz hale gelen ailelerin yemek ihtiyacını karşılamak amacıyla Gezici Aşevi’ni Cizre’ye gönderdi. Günde 10 bin kişiye sıcak yemek dağıtacak olan Büyükşehir Belediyesi’nin mühendislerden oluşan teknik ekibi de Cizre’ye ulaştı.

10 gün boyunca ilçede hizmet verecek Gezici Aşevi’nde, her gün iki öğün olmak üzere 10 bin kişiye sıcak yemek dağıtılacak.

10 GÜN HİZMET VERİLECEK

Çalışma hakkında bilgi veren Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, “Günlük sabah ve öğle olmak üzeri iki öğün yemek verilecek. Her öğünde 5 bin kişiye göre yemek çıkarmayı planlıyoruz. Günlük dağıtılacak sıcak yemeklerden 10 bin kişi faydalanacak. Uygulama 10 gün sürecek.” dedi.

MÜHENDİSLER CİZRE’DE

Bu arada Büyükşehir Belediyesi’nin mühendislerden oluşturduğu teknik ekipte, dün Cizre’ye ulaştı. Cizre Belediyesi’nin yürüttüğü hasar tespit çalışmalarında yer alacak ekip, çalışmaların tamamlanmasının ardından Diyarbakır’a dönecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2016, 09:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

bajare mezin turkce buyuksehrin birebir tercumesi olmus. cemhane yerine cemevi diyenlerden sonra asxaneyi görmek memnun edici. kürtce güzel konusulmali ve yazilmali.

SIRADAKİ HABER